23 Şubat 2015 Pazartesi

ESKİŞEHİRSPOR 1 - 0 BEŞİKTAŞ (22/ŞUBAT/2015)


Beşiktaş, Avrupa kupası öncesi çıktığı lig maçında Eskişehirspor'a tek golle yenildi. Liverpool'u İstanbul'da ağırlamasına günler kala moral için büyük destek olması beklenen maç, hüsranla sonuçlandı. Biz Beşiktaşlılar, bu zorlu maratonda puan kayıplarının normal olacağını anlayabilecek kapasitedeyiz şüphesiz ama anti Beşiktaş medya, bunu fırsat bilmekten geri durmadı. Sanki liderin on puan ardına düşmüş gibi atılan flaş manşetlerle Beşiktaş'ı yıpratma çalışmaları başladı.

Sahaya çıkan Beşiktaş, aslında eksik sayılabilecek bir Beşiktaş'dı zira Atiba ve Gökhan'ın ilk on bir de oynamadığı zaman kara kartal dengesini bulamıyor. Demba'nın hiç oynamadığı,Gökhan'ın elli dördüncü dakikada sahaya çıktığı mücadelede ne yazık ki puan alma fırsatımız olmadı. Artık siz deyin teknik direktör takımı Liverpool'dan sakladı, ben diyeyim takım Liverpool maçına yoğunlaşıp Eskilehir'de tutunamadı. Öyle yada böyle üç puan kaybedildi. Yazımın başında da belirttiğim gibi Beşiktaş ve izleyicileri için bir problem yok. Kayıplar olacaktır. Komik olan medyanın tutumu. Böyle devam etsinler.

Şimdi heyecanla hafta içinde oynanacak Avrupa kupası maçımızı bekliyoruz. Beşiktaş'dan bir tarih yazmasını bekliyoruz. Bunu yaparken izleyiciler de formalarını sırtlarına geçirip tribünlerde yerlerini alacaklar. Umuyorum ki  hep hakkında şikayet edilen Olimpiyat Stadyumu, büyük bir tarihin yazılışına ev sahipliği edecek.


Stat: Eskişehir Atatürk

Hakemler: Ali Palabıyık, Ali Saygın Ögel, Hakan Yemişken, Mehmet Emre Atasoy(4. Hakem)

Beşiktaş: Cenk, Serdar K.(Dk.54 Atiba), Ersan, Necip, Motta(Dk.54 Gökhan), Veli(Dk.68 Tolgay), Kerim, Oğuzhan, Sosa, Olcay, Mustafa P.

Yedekler: Günay, Atınç, Opare, Tolgay, Atiba, Gökhan

Teknik Direktör: Slaven Bilic

Eskişehirspor: Boffin, Mustafa Y., Kaan(Dk.76 Sezer), Sezgin, Angelo, Kamil(Dk.57 Birol), Lawal, Causic, Serdar Ö.(Dk.83 Ergün), Özgür, Mori

Yedekler: Sinan, Ergün, Birol, Berkay, Sezer, Sissoko, Emre

Teknik Direktör: Michael Skibbe

Gol: Kaan (Dk.18)

Sarı Kartlar: Angelo (Dk.20), Kerim (Dk.25), Motta (Dk.27), Necip (Dk.56), Oğuzhan (Dk.70), Tolgay (Dk.78)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder