12 Şubat 2015 Perşembe

KAYSERİSPOR 1 - 0 BEŞİKTAŞ (11/ŞUBAT/2014)


Türkiye kupasında ite kaka ilerleyen ve sahaya çıktığı her maçta oynadığı oyunla kafa karıştıran Beşiktaş, nihayet esaret gibi gördüğünü tahmin ettiğim kupadan kendini elemeyi başardı. Daha önce de söylediğim gibi muhtemelen bir ben umursadım kupa maçlarını. Herhalde buraya kadar da benim hatırım için geldiler. İnanılmaz kötü bir oyun ortaya koyarak, hatta ne olduğunu anlamadığım bir taktikle sahada var olup kafa karıştırarak tek golle işi bitirdiler.

Bu gaddar ve olumsuz ilk paragraf sizleri yanıltmasın. Beşiktaş'tan gayet memnunum aslında. Süper ligde maç kopartmak için nasıl bir mücadele ortaya koyulduğunu hep beraber izliyoruz. Avrupa kupalarındaki performans da şüphesiz büyüleyici ve beklentilerimizin çok ötesinde. Nedense Türkiye kupası takımımızda bir rahatsızlık oluşturuyor. Aslında oluşturuyordu demek lazım zira artık bu sıkıntı bertaraf edildi. Genç oyuncuların denenmesini ve sahaya ligdeki kadrodan farklı bir kadroyla çıkılmasını anlayabiliyorum. Bu konuda da teknik heyeti sonuna kadar destekliyorum. Gerçi bu maçta sahaya sürülenlerin hepsi ana kadroda da yer alıyorlar. Eski kupa maçlarıyla değerlendirelim olayı. Benim anlamadığım sahaya sürülen kadroda, lig maçları oynanırken ilk on birde şans bulamayanların neden kendilerini gösterme çabasında olmamaları. Sevgili babamın tespiti bu aslında. Belli ki bu kupa senin ilk on biri görebileceğin tek platform iken neden kendini göstermek için çaba göstermezsin? Ben çıksam oynarım en az yarım saat. Gençler neden göstermiyor kendilerini? Demek ki hazır değiller. Bu kadar oluyor. 

Şimdi artık sadece iki kulvarda varız. İkisi de birbirinden değerli kulvarlar bunlar. Türkiye kupasını ayak bağı olarak gördüğünü tahmin ettiğim Beşiktaş, bundan sonra eminim ki yolunda emin adımlarla ilerleyecektir. 

Kupa maçlarına gençlerle çıkmayı tercih eden Beşiktaş, Kayserispor
maçına daha tecrübeli oyuncularla çıkmasına rağmen oyuna tutunamadı.

KAYSERİSPOR 1 - 0 BEŞİKTAŞ
STAT: Kayseri Kadir Has Stadyumu
HAKEMLER: Özgür Yankaya, Ekrem Kan, Mehmet Cem
KAYSERİSPOR:  Aghayev, Serkan, Cüneyt, Mijailovic, Berkay, Ömer, Abdullah, Murat, Anıl (Dk.76 Bisesvar), Alper, Bobo (Dk. 68 Sinan)
TEKNİK DİREKTÖR: Cüneyt Dumlupınar

BEŞİKTAŞ: Cenk Gönen, Serdar, Atınç, Ersan (Dk.46 Oğuzhan), Motta, Atiba, Kerim Frei, Necip, Tolgay, Uğur (Dk. 62 Demba Ba), Mustafa (Dk. 71 Olcay)
SARI KARTLAR: Murat Akın, Mehmet Eren (Kayserispor)
GOL: Anıl Taşdemir Dk. 39 (Kayserispor)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder