7 Şubat 2015 Cumartesi

RİZESPOR 0 - 0 BEŞİKTAŞ (05/ŞUBAT/2015)


Beşiktaş, Türkiye kupasında mücadele verdiği grupta son maçını Rizespor ile oynadı. Korktuğumuz olmadı ve takımımız gruptan çıkmayı başardı. İlk maçlarda kaybedilen puanların sonucu olarak tur son maça kalmıştı. Gruptaki diğer maçın sonucu vesilesiyle galibiyet alma zorunluluğu olan Beşiktaş, sahaya alışılmışın dışında bir kadro ile çıktı.

Doğrusu maç kadroları açıklandığı sırada diğer maçın sonucundan haberim yoktu. Hala galibiyete ihtiyacımız olduğunu düşünüyordum. Bu genç takım nasıl turu geçecek endişesiyle yanıp tutuştuğum sırada haberi aldım. Demek ki Slaven Bilic korktuğum kadar büyük bir risk almamıştı. Gençlerle desteklenmiş Beşiktaş, beklentimin çok üzerinde bir performans sergiledi. Öyle ki Rizespor'u yenebilirlerdi. Maçın ilk yarısı daha rutine otururken, ikinci yarıda mücadele kızıştı. Karşılıklı ataklarla geçen kırk beş dakika da gol getirmeyince, klişe tabirle Beşiktaş ve Rizespor el ele üst tura çıktılar. Maç ile ilgili üzücü bazı gelişmeler de oldu. Yeni transferlerimiz Opare ve Miloseviç sakatlandı. Öyle ki Miloseviç sezonu bile kapattı. Bu sakatlıklarda Rizespor'lu oyuncuların büyük bir payı olduğuna inanıyorum zira çok sert bir oyun sergilediler. Kaleci Günay, kendisine verilen fırsatı çok iyi değerlendirdi. Kalesinde güven verdi. Eslem genç yaşına ve tecrübesizliğine rağmen yıllardır Beşiktaş A takımı forması giyiyormuş gibi oynadı. Bize de böyle genç yetenekler lazım zaten. Bu takımın daha cin olmadan adam çarpan sözde genç yeteneklerle hüsrana uğramışlığı da olduğu için, böyle pırıl, pırıl yeni isimleri görünce ister istemez heyecanlanıyor insan.

Başta da söylediğim gibi korkulan olmadı ve Beşiktaş, mücadele verdiği üç kulvardan biri olan Türkiye Kupası ayağında eksiksiz yoluna devam etmeyi başardı. Hafta sonu aynı takımla lig mücadelesine çıkacak olmamız da ayrı bir tesadüf oldu. Bu sebeple takım İstanbul'a dönmeyerek Rize'de lig maçını beklemeye koyuldu.


Stat: Yeni Rize Şehir
 
Hakemler: Yunus Yıldırım, Serkan Gençerler, Nihat Mızrak, Hakan Akmısır(4. Hakem)
 
Beşiktaş: Günay, Opare(Dk.42 Serdar), Atınç, Milosevic(Dk.42 Oğuzhan), İsmail, Tolgay, Eslem, Raşit(Dk.75 Mustafa), Necip, Uğur, Kerim
 
Yedekler: Cenk, Serdar, Ersan, Motta, Oğuzhan, Gökhan, Mustafa
 
Teknik Direktör: Slaven Bilic
 
Ç. Rizespor: Aykut, Orhan, Oboabona, Koray, Ali, İlyas(Dk.81 Sercan), Engin, Murat(Dk.75 Holosko), Tevfik, Kweuke, M. Emin(Dk.84 Ümit)
 
Yedekler: Necati, Sercan, Ümit, Fatih, Taha, Hasan, Holosko
 
Teknik Direktör: Hikmet Karaman
 
Sarı Kartlar: Eslem (Dk.74), Atınç (Dk.77)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder