2 Mart 2015 Pazartesi

BEŞİKTAŞ 2 - 2 BALIKESİRSPOR (01/MART/2015)


Beşiktaş, Avrupa kupasında Liverpool'u eleyerek gösterdiği üstün başarının hemen ardından çıktığı Balıkesirspor maçında, ne yazık ki üç puanı almayı başaramadı. Yorgun olmasına rağmen kısmen de olsa iyi bir mücadele ortaya koyan Beşiktaş, maçı almak için gerekli performansı sergileyemedi. Ne olursa olsun, öne geçtiği maçı vermiş olması, Beşiktaş'ın bu konu üzerine daha fazla eğilmesini gerektiren bir durum olduğunu ortaya koyuyor.

Balıkesirspor ligin dibine demir atmış bir ekip. Matematiksel olarak şüphesiz durumu fazlasıyla kurtarma şansları var ve bunun ilk adımı olarak Beşiktaş'dan puan almayı başarmalarıyla, taktiri hak ediyorlar. Öte yandan gerçek olan bir durum da var. O da Balıkesirspor'un sahaya çok iyi bir mücadele örneği koymadığı. Öyle ki bu maçın Beşiktaş lehine fark olacağını düşünmüştüm. Ben böyle düşüne durayım, kader ağlarını aksi yönde ördü. Aslında yorgun da olsa durgun da olsa Beşiktaş bu maçı almalıydı. En azından anti kara kartal medyayı susturmak için almalıydı. 'Avrupa'da kanatlanan ve ligde kayıp olan Beşiktaş' manşetleri hemen zirveye oturdu. İşleri güçleri yok Beşiktaş'a takmışlar kafayı. Kusura bakmasın kimse. O stadyumun inşaatı da bitecek, Beşiktaş şampiyon da olacak. Sizde izleyeceksiniz.imrenerek. Aklıma gelmişken, adı lazım değil bir futbol duayeni ağabeyimiz, Demba'nın gol atığını ama oyuna yüzde on katkısı olduğunu söylemiş ve oyuncumuzu eleştiri yağmuruna tutmuş. Bu talihsiz açıklamayı görmezlikten gelmeliyim ama gelemiyorum. Demba'nın iş gol atmak ağabey. Pas verirsin, yüzde doksan gol atar. Önemli olan yüzde meselesiyse, göz önünde bulundurulması gereken yüzde işte budur. Verdiğin pas yüzde doksan gol oluyorsa gerisi palavradan ibarettir. Uyumayın.

Opare'nin kariyerindeki ilk golü Beşiktaş'da atması güzel oldu. Oyundaki yerinin defans olduğunu göz ardı etmek suretiyle kariyerinde hiç gol olmadığını yazan hain basın şimdi bu oyuncağından da oldu. Opare'nin de artık golü var. Franco doksanıncı dakikada gole giden rakibini düşürüp kırmızı kart görmemeliydi. Neden? Çünkü karşısındaki oyuncudan çok daha genç ve dinamik olduğu için pozisyonu kaçırmamalıydı. Bu yüzden golü engellemek için yaptığı hareketi taktirle karşılamam mümkün değil. Gençsin. Çakı gibisin. Kaçırmayacaksın. Beşiktaş önde olduğu maçı kaybetmek konusunda pek marifetli. Artık skoru koruma konusunda taktik önlemler almanın zamanı geldi de geçiyor bile.


BEŞİKTAŞ 2 - 2 BALIKESİRSPOR
STAT: Osmanlı Stadı (Yenikent Asaş)
HAKEMLER: Halis Özkahya, Serkan Ok, Cem Satman
BEŞİKTAŞ: Cenk, Serdar, Ersan, Franco, Opare, Olcay (Dk.61 Tolgay), Veli, Atiba, Gökhan, Sosa (Dk.69 Kerim), Demba Ba (Dk.82 Mustafa Pektemek)
TEKNİK DİREKTÖR: Slaven Bilic
BALIKESİRSPOR: Vukovic, Uğur, Glumac, Hasan, Berkan, Aykut (Dk.66 Vargas), Gomes, Eray, Sercan, Gökhan (Dk.81 Muğdat Çelik), Zec (Dk.90 İsaac)
TEKNİK DİREKTÖR: Kemal Özdeş
GOLLER: Dk.34 Demba Ba, Dk.53 Opare (Beşiktaş), Dk.50 Zec, Dk.83 Vargas  (Balıkesirspor)
KIRMIZI KART: Dk.90 Franco (Beşiktaş)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder