7 Nisan 2015 Salı

BEŞİKTAŞ 0 - 0 BAŞAKŞEHİR (06/NİSAN/2015)


Beşiktaş, Başakşehir karşısında hayatımda izlediğim en keyifsiz maçlardan birisini oynadı. Tabi bu sadece Beşiktaş'dan kaynaklanmıyordu. Başakşehir takımı da sahaya oyun oynamamak üzere çıkmıştı. Hiç bir iddiaları olmadığı gibi maçı soğutmak için de muhtemelen yarım saat filan çaldılar oyundan. Zannedersin iki maçlı eleme turuna çıkmışlar. Attıkları gol var onun üzerine yatıyorlar desen o da yok. Saman tadında berbat bir futbol ile hayatımızdan doksan dakika çaldılar. Beşiktaş'da bu oyuna uydu. İsteseler çok hızlı top döndürmek suretiyle misafir takımı şaşkına çevirip golleri ardı ardına atabilirlerdi. Nedense kara kartallar da galibiyet için bir çaba göstermediler. Bahsettiğim gibi hızlı ve atak oyunu sadece belirli periyotlarda sergilediler ki bu da yeterli olmadı haliyle. Benim asıl korkum, beklenmedik bir gol yemesiydi takımın ama olmadı çok şükür. Televizyon ve gazetelerde 'Beşiktaşlıları çıldırtan karar' adı altında pompalanan sözde penaltı pozisyonu pek inandırıcı değildi. Tabi muhteşem Fenerbahçe'nin bir maçında hızla çekilen şutun bir oyuncunun koluna çarpması penaltı oluyorsa elbet biz de böyle bir pozisyon için penaltı isteyebiliriz. Görüyorsunuz ya, adaletsizlik, sağlıksız adalet arayışını doğuruyor. Türkiye'de futbol kaosa sürükleniyor. Öyle ki artık birileri ülkeyi karıştırmak için bile futbolu kullanmayı deneyebiliyor. Bakınız haince kurşun sıkılan ve şoförün yaralanmasına sebep olan Fenerbahçe otobüsü vak'ası. Birileri bizi karıştırmayı çok seviyor ve bunu yapmak için sporu bile kullanabiliyor. Nereden nereye geldi söz.

Oyuncuları tek tek değerlendirmek istemiyorum zira sahada aynı şekilde oyuna yoğunlaşmış on bir adam vardı. Saman tadında ve isteksiz futbollarıyla beni üzdüler. Günün iyi olayları, genç kaleci Günay'ın doksan dakika oynayarak güven tazelemesi ve tecrübe kazanması ile Sivok'un takıma tekrar dönmüş olmasıydı. Sivok sanki bunca zaman sakat kalmamış gibi oynadı. Öyle ki hırsla girdiği bir pozisyonda başından yaralandı. Sakin ol be adam. Oynarsın daha. Forma senin.


Beşiktaş şampiyonluk yolunda iki puan daha geride bırakarak yoluna devam etti. Artık 2014 - 2015 sezonu için tek hedefi kalan kara kartalın daha istekli ve arzulu olması tek beklentimiz. Bu arada maçın neredeyse parmağım kalınlığında tanelerin gökten döküldüğü bir yağmur altında oynandığını söylemiş miydim? Evet dün gece inanılmaz güzellikte bir bereket yağdı İstanbul'a. Elbette oyunu olumsuz etkiledi bu durum ama kazanmayı aklına koyana yağmur engel olamaz değil mi? Beşiktaş istemedi bu maçı kazanmayı. Olan televizyon karşısında geçen doksan dakikaya oldu.

BEŞİKTAŞ 0 - 0 İSTANBUL BAŞAKŞEHİR

STAT: Başakşehir Stadyumu

HAKEMLER: Mete Kalkavan, Ceyhun Sesigüzel, Erdem Bayık

BEŞİKTAŞ: Günay, Serdar (Dk.84 Kerim Frei), Ersan, Sivok, Motta, Olcay (Dk.59 Cenk Tosun), Atiba, Tolgay (Dk.59 Oğuzhan), Gökhan, Sosa, Demba Ba

TEKNİK DİREKTÖR: Slaven Bilic

BAŞAKŞEHİR: Volkan, Rızvan, Epureanu, Yalçın, Ferhat, Sedat, Mahmut, Mossoro (Dk.82 Alparslan), Visca (, Doka (Dk.70 Enver Cenk Şahin), Mehmet Batdal

TEKNİDİREKTÖR: Abdullah Avcı

SARI KARTLAR: Gökhan Töre, Cenk (Beşiktaş), Enver Cenk Şahin (Başakşehir)

1 yorum: