15 Mayıs 2015 Cuma

AKHİSAR BELEDİYESPOR 1 - 1 BEŞİKTAŞ (14/MAYIS/2015)


Beşiktaşlı futbolcuların amatör bir ruhla mücadele etmeleri beni mutlu ediyor ama bu amatör ruh sahaya panik ve baskı halinde yansıyınca işler bozuluyor maalesef. Muhteşem Fenerbahçe'nin puan kaybedip berabere kalmak suretiyle avantajını yitirmiş olmasını fırsat bilmek varken, bu fırsatı ya değerlendiremez isek neler olur paniğine kapılmak gerçekten çok amatörce bir tavır. Bu maçtan kesin bir galibiyet beklerken şaşkınlık içerisinde takımın motivasyon eksikliğini görmek beni bitirdi. Gol pozisyonlarını hunharca harcayan kara kartalları, süper golcümüz Demba'nın attığı ilk golü koruyamadı. Zaten böyle bir maçta ilk golü yiyen takımın Beşiktaş olması da ayrı bir skandaldı. Demek ki gerçekten de yeterince yoğunluk sağlayamadılar oyuna.

Akhisar Belediyespor takımının gösterdiği performans da taktire şayandı. Ligden düşmeme mücadelesi verdikleri için bu normal karşılanabilir elbet ama Galatasaray ile oynadıkları maçtaki performanslarını göz önünde bulundurunca, bir Beşiktaş maçı mı sizi kurtaran diye sormadan da edemiyorum. Benim bir takıldığım konu da şu. Ne türden bir belediye, süper ligde oynayacak güçte takım oluşturmayı başarır anlamış değilim. Süper lige gelmeden önce adını muhtemelen o beldenin sakinleri dışında kimsenin duymadığı bu takıma hangi değirmenden böylesine güldür güldür su çektiklerini merak ediyorum. Eminim mantıklı bir açıklaması vardır.

Ev sahibi takım aynı zamanda oynadığı sert oyunla da dikkatimi çekti. Beşiktaşlı futbolculara yapılan faulleri saymakta zorluk çektim. Özellikle Lomana'nın en az üç defa kırmızı kart ile oyundan atılması gerekirdi. Herhalde hakem maçı yönetmekten öte dengeleri korumayı da kendine görev edindi. Malum Lomana oyundan çıkarsa Beşiktaş defansını zorlayıp kim gol atacak? Aslında bu sorunun cevabı da dramatik bir şekilde 'Eski bir Beşiktaşlı atacak' oldu. Ne bahtsız bir takımmış ki benim kara kartalım, kiralık oyuncusundan bile gol yedi vakti zamanında. Öyle ki o kiralık oyuncu sahaya giren akrabalarıyla sarmaş dolaş kutladı attığı golü. Şimdi de bir vakit büyük beklenti içerisinde olduğumuz Mehmet attı golünü. Ne yaptıysa çıkaramadı takım o golü. Ne heyecan, ne baskıymış arkadaş. Rahat, rahat maç almak için illa liderin bir kaç puan gerisinde mi olmak lazım illa?

Şampiyonluk hayali hala rüyalarımızı süslüyor. Tek sorun artık kaderi diğer takımların eline terk etmiş olmamız. Galatasaray'ı yeneceksin bir kere. Ondan kaçış yok. Sonra da oturup bekleyeceğiz bir yerde takılsınlar diye. 80'li yılların Ankaragücü maçı şikesini henüz unutmadık. Tarihin tekerrür etmesine de pek şaşırmayız herhalde değil mi?


AKHİSAR BELEDİYESPOR 1 - 1 BEŞİKTAŞ
STAT: 19 Mayıs
HAKEMLER: Bülent Yıldırım, Kemal Yılmaz, Asım Yusuf Öz
AKHİSAR BELEDİYESPOR: Oğuz, Tolga (Dk.90 Ahmet Cebe), Douglao, İsmail, Kadir, Bilal, Güray, Luan (Dk.82 Zokora), LuaLua, Bruno, Mehmet Akyüz (Dk.86 Pekin)
TEKNİK DİREKTÖR: Roberto CArlos
BEŞİKTAŞ: Günay, Serdar (Dk.46 Mustafa Pektemek), Motta, Ersan, Sivok, Atiba, Tolgay (Dk.75 Kerim), Sosa, Olcay (Dk.85 Cenk Tosun), Gökhan Töre, Demba Ba
TEKNİK DİREKTÖR: Slaven Bilic
GOLLER: Dk.15 Mehmet Akyüz (Akhisar Belediyespor), Dk.54 Demba Ba (Beşiktaş)
SARI KARTLAR: Kadir Keleş, Lomana LuaLua, Luan, Bilal Kısa, Güray (Akhisar Belediyespor), Ersan Gülüm, Jose Sosa, Tolgay Arslan, Motta (Beşiktaş)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder