19 Mayıs 2015 Salı

BEŞİKTAŞ 0 - 1 KONYASPOR (18/MAYIS/2015)


Beşiktaşımız ne yazık ki 2014 - 2015 sezonunun bitmesine iki hafta kala şampiyonluk mücadelesinde havlu attı. Son iki maçını pek zorlanarak berabere tamamlayan kara kartal, Ankara'da ağırladığı Konyaspor'a bir sıfırlık skorla yenilerek sezonu kapatmış oldu. Gerek izleyiciler gerek yönetim, gerekse teknik heyet ve futbolcuların şampiyonluğa fazlasıyla inandığı bu sezon, kara kartal için kupasız bitti. Beşiktaş'ın Süleyman Seba sezonu adı verilen sezonda şampiyon yapılacağı komplo teorisini ortaya atanlar da hayal güçlerinin ne kadar zayıf olduğunu görmüş oldular. Zaten bu komplo teorisi, olabilecek en klişe ve düşünülmesi kolay teoriydi. Haliyle çöktü.

Şimdi konuşulması gereken pek çok konu var. Ben öncelikle teknik direktör konusuna değinmek istiyorum. Hain basın elbette daha maç biter bitmez Slaven Bilic'e karşı saldırıya geçti. Öyle ya, Bilic gidecek ki, bütün yaz boyunca onlara bol palavra dolu saçma sapan teknik direktör transferi haberleri yapabilsinler. Onlar için kara kartalın geleceği bir şey ifade etmiyor. Bilic en az beş sezon kalırsa, bu istikrarın Beşiktaş'a büyük fayda getireceği endişesi içlerini kemiriyor. Bakalım yönetim bu güne kadar dış etkenlere karşı olan dik duruşunu sürdürebilecek mi? Bakalım Slaven Bilic'in stadyumsuz Beşiktaş ile verdiği mücadelede geldiği noktanın aslında iyi bir başarı olduğunu görebilecek mi? Bu konuda başkanımız Fikret Orman'a derin bir güvenim var. Eğer başkanı doğru tanıdıysam, Slaven Bilic'i göndermez. Vodafone Arena'nın açılışında da Bilic takımın başındaki haklı yerini alır.

Bu sezon kupa alamadık ama takımın yine bütün hayal kırıklığımızı unutturacak bir fırsatı daha var. O da Galatasaray'ı yenmek. O zaman takım morali yüksek şekilde eski sezonu kapatır ve yeni sezon için iyi bir erken başlangıç olur bu. Derbi maçı almak her daim sıkıntıları giderir. Kaçan şampiyonluk unutulur, Galatasaray'ı nasıl yendiğimiz konuşulur. Gazeteler için Bilic'in gideceğine dair haber yapma yüzdesi de kısmen azalabilir. Kısmen diyorum çünkü yüzsüzlükte sınır tanımıyorlar. Yalan haber hep daha cazip. Nedeni de açık. Kaos'dan beslenme çabası.

Beşiktaş benim gönlümde bu sezon çok yürekli bir mücadele örneği ortaya koymuş ve başarılı olmuştur. Bundan sonra yapılması gereken, istikrarı korumak ve meyvelerini uzun gibi görünen ama kısa olan vadede afiyetle yemektir.


BEŞİKTAŞ 0 - 1 KONYASPOR

STAT: Osmanlı Stadyumu
HAKEMLER: M.Kamil Abitoğlu, Bülent Gökçü, Adil Sinem
BEŞİKTAŞ: Günay, Opare, Sivok, Atınç, Motta, Sosa, Necip, Tolgay (Dk.73 Atiba), Olcay (Dk.46 Kerim Frei), Mustafa Pektemek, Demba Ba (Dk.61 Cenk Tosun)
TEKNİK DİREKTÖR: Slaven Bilic

KONYASPOR: Kaya, Ömer Ali, Ali Turan, Vukovic, Mehmet, Mehmet Güven, Volkan (Dk.78 Mahlangu), Djalma (Dk.88 Kokalovic), Ali Çamdalı, Torje, Rangelov (Dk.64 Hasan Kabze)
TEKNİK DİREKTÖR: Aykut Kocaman
SARI KARTLAR: Opare (Beşiktaş), Torje (Konyaspor)
GOL: Dk.80 Torje (Konyaspor)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder