29 Mayıs 2015 Cuma

BEŞİKTAŞ 2 - 1 GENÇLERBİRLİĞİ (29/MAYIS/2015)


Sadece acısıyla bir sezonu daha geride bıraktık. Acısıyla tatlısıyla demiyorum çünkü takımıma yapılan haksızlıklar, tatlı olan bölümleri sildi götürdü. Oysa çok güzel olaylar yaşadık bu sene. Kaç tane İngiliz takımı elediğimizi hatırlayan var mı? Yenisine de hazırdık değil mi? İngilizler çıksın diyorduk kuralar çekilirken. Böyle bir takımdı bu sene Beşiktaş. Stadyumu inşaat halinde, sürekli yol yapmak zorunda olan ve onu her yere takip eden seyircileri vardı. Bu sene çok güzeldi ama acısıyla hatırlıyoruz maalesef. Beşiktaş şampiyon olmalıydı. Şimdi çıkıp Galatasaray'ın şampiyonluğunu alkışlayanlar, tebrik edenler var. Etmiyorum efendim. Ligin bitmesine iki hafta kala oynana derbi maçını unutturmanız mümkün değil bana. Şerefli ikincilik ve üçüncülüklere mahkum edemezsiniz benim takımımı. Adam tribüne 'Herkes rütbesini bilecek' diye pankart açacak, ben de şampiyonluğunu kutlayacağım. Oldu. Dördüncü yıldızı da alsa, on beşinci yıldızı da alsa alkışlamam. Önce sporcunun zeki çevik, aynı zamanda ahlaklısı olan futbolcular oynatsınlar takımlarında. Sonra belki alkışlarım.


Efendim gelelim son maçımıza. Ah benim vefakar Beşiktaş izleyicim. Yine doldurdular kısmen de olsa o el diyardaki tribünleri. Beşiktaşım da galibiyetle kapattı sezonu. Hem haksız yere gönderilen hocamız Slaven Bilic'i onurlandırdılar, hem seyirciye galibiyet ile veda ettiler. Bir de son dakika golü yemeseler müthiş olacaktı. İlla bir yutkunacağız yani. Her neyse. Sonuçta bu Beşiktaş, 2014 - 2015 sezonunun en iyi takımıydı. Bundan sonra çok daha iyisi olacak. Stadyumumuz açılınca kim durdurabilir ki bu takımı? Kim ne derse desin, hem futbolcular, hem de Slaven Bilic bu sene büyük bir özveri gösterdiler ve ne yazık ki bu özveriyi kupa ile taçlandıramadılar. Yönetimden memnun olsam da, Slaven Bilic'i gönderme kararları ile beni büyük hayal kırıklığına uğrattıklarını eklemeliyim. Umarım bizim aklımızın yetmeyeceği mertebede bir planları vardır da, evet haklılarmış der otururuz oturduğumuz yere. Yoksa mantalitesi tamamen farklı olan bir hoca getirip, iki mağlubiyetten sonra panik olmak suretiyle göndermeye kalkarlarsa, işte o zaman çok kızarım. Hayırlısı olsun. 2014 - 2015 sezonunu da bu şekilde kapattık. Nice seneler Beşiktaşımızın başarılarını hep beraber yaşamak dileğiyle.

Stat: Ankara Osmanlı
 
Hakemler: Yunus Yıldırım, Serkan Gençerler, Adil Sinem, Suat Arslanboğa (4. Hakem)
 
Beşiktaş: Günay, Olcay, Atınç, Sivok(Dk.87 Milosevic), Opare, Kerim(Dk.77 Serdar), Necip, Tolgay, Oğuzhan, Cenk, Mustafa(Dk.66 Uğur)
 
Yedekler: Enes, Serdar, Milosevic, Ersan, Uğur, Motta, Eslem
 
Teknik Direktör: Slaven Bilic
 
Gençlerbirliği: Ferhat K., Sedat, Hakan, Halil, Ahmet Ç.(Dk.53 Ferhat G.), İrfan, Gosso(Dk.29 Çağrı), Tomic(Dk.77 Berat), Landel, El Kabir, Stancu


Yedekler: Ramazan, Ferhat G., Ahmet O., Çağrı, Taylan, Mervan, Berat
 
Teknik Direktör: Mustafa Kaplan
 
Goller: Cenk (Dk.42), Oğuzhan (Dk.83), Çağrı (Dk.90)
 
Sarı Kartlar: Çağrı (Dk.39), Atınç (Dk.71), El Kabir (Dk.90+1)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder