4 Mayıs 2015 Pazartesi

TRABZONSPOR 0 - 2 BEŞİKTAŞ (03/MAYIS/2105)


Beşiktaş, şampiyonluk yolunda zorlu bir deplasman maçına çıktı ve endişelerimi yersiz çıkarıp Trabzonspor'u net bir skorla geçmeyi başardı. Açıkçası bu maç beni çok korkutuyordu ve şampiyonluk yolunda rakipler ensemizde iken puan kaybetmemiz fena olurdu. Şunu da ifade etmeliyim ki, stadyumumuzun inşa halinde olduğu şu dönemde Beşiktaş'dan bir şampiyonluk beklemiyordum. Oysa gerek camia gerekse futbolcular fazlasıyla bu davaya inanmış görünüyor. Özellikle futbolcular bu sezonu gerçekten çok ciddiye alıyorlar. Bunu görmek büyük keyif. Nihayet aklı başında ve ne istediğini bilen bir kadroya sahibiz. Kadro derken futbolcuları değil, yönetim, teknik heyet ve futbolcuların tümünü kast ediyorum. Kulübün çıkarlarını her şeyin önünde tutan bir yönetim, başarıya aç bir teknik heyet ve kazandığı paranın hakkını vermek isteyen futbolculara sahibiz. Bunun böyle olması, Beşiktaş'ı her daim ileriye götürecektir.

Maçta Beşiktaş oyunun hakimiydi. Galibiyeti mutlak olarak isteyen taraftı. Demba'nın oyuna girer girmez gol atması müthiş bir olaydı. Adam direk amaca hizmet ediyor. Oyuna giriyor ve golünü atıp işi bitiriyor. Muhteşem. Beşiktaş tarihi gerçekten çok iyi futbolcular gördü ama böyle bir golcü ilk defa geldi. Demba Beşiktaş tarihinin en iyi golcü transferi oldu. Bu maç için bir çok fitne fesat yapıldı. Trabzonspor'un özellikle oynamadığını bile söylemekten geri durmadılar. Öyle ki bunu söyleyenler sözüne ve tecrübesine güvendiğimiz bireylerdi. Çok üzüldük. Kimse kusura bakmasın. Beşiktaş başarılı olacak. Bu kulüp yakın geleceğin parlayan yıldızı olacak. Stadyum inşaatı tamamlandığında zaten tümden durdurulamaz olacak. O gün geldiğinde ne diyecekler acaba böyle kritik maçlarımız için.

Artık zaman iyice daraldı. Önemli maçlar oynayacağız ama hiç şüphesiz bunların en kritik olanı Galatasaray ile oynayacağımız maç olacak. Muhtemelen gerek saha içi gerekse saha dışında her türlü provokasyona maruz kalacak takımımız. Bu durumu da zafere olan inançlarıyla aşacaklarına eminim. Mustafa'nın son dakika golünden bahsetmedik değil mi? Ne güzel kafa golüydü ama. Yakıştı Beşiktaş'ın çocuğuna. Resmen perdeyi kapattı adam. Helal olsun.


TRABZONSPOR 0 - 2 BEŞİKTAŞ
STAT: H. Avni Aker
HAKEM: Cüneyt Çakır, Bahattin Duran, Mehmet Cem Satman
TRABZONSPOR: Hakan, Bosingwa, Aykut, Uğur, Mustafa (Dk.46 Yusuf), Medjani, Özer (Dk.60 Cardozo), Mehmet Ekici, Fatih (Dk.84 Waris), Erkan Zengin, Deniz
TEKNİK DİREKTÖR: Ersun Yanal
BEŞİKTAŞ: Günay, Opare (Dk.57 Demba Ba), Ersan, Sivok (Dk.75 Atınç), Motta, Gökhan Töre, Atiba, Olcay Şahan, Sosa, Mustafa
TEKNİK DİREKTÖR: Slaven Bilic
GOLLER: Dk.58 Demba Ba, Dk.90+5 Pektemek (Beşiktaş)
SARI KARTLAR: Uğur Demirok, Yusuf Erdoğan (Trabzonspor), Ramon Motta (Beşiktaş)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder