19 Aralık 2015 Cumartesi

BEŞİKTAŞ 3 - 0 KARABÜKSPOR (17/12/2015)


Beşiktaş, 2015-2016 sezonunun ilk Türkiye kupası maçında Karabükspor'u misafir etti ve üç gol ile geçmeyi başardı. Daha çok idman maçı havasında geçen ve Beşiktaş'ın zorlanmadığı maçta Cenk iki ve Kerim bir olmak üzere toplamda üç gol atıldı. Cenk'in ilk yarının uzatma dakikasında attığı gol, rakibin Beşiktaş için ne kadar hafif kaldığının açık bir göstergesiydi. Cenk tam dört defans oyuncusunun arasından sıyrılıp beşincisini de geçtikten sonra şut çekti ve o beş oyuncu sadece seyretmekle yetindiler. Kerim'in attığı golde ceza sahasında üç Beşiktaşlı ve yine beş Karabükspor'lu oyuncu vardı. İlk golde olduğu gibi yine seyrettiler topu. Herhalde oynamaktan çok Beşiktaş'ın nasıl gol attığını seyretmeye yoğunlaşmışlardı, malum bu kadar yakından görme fırsatını bir daha yakalayamayabilirler. Cenk'in kapanış golünde ise defans çizgi halinde yakalandı ve aslında yapabilecekleri çok da bir şey yoktu.

Maçın özellikle ilk yarısında tempo fazlasıyla düşüktü. İkinci yarıda vitesi biraz yükselten kara kartal, net bir skorla oyuna son noktayı koymayı başardı. Hafta içi oynandığı için gerek televizyonda, gerekse stadyumda olsun seyircilerden fazla ilgi görmeyen maç, Beşiktaş için iyi bir ter atma antrenmanı oldu. Bu maç vesilesi ile, teknik direktör Şenol Güneş, ilk on birde yer bulma şansı yakalayamayan oyuncuları da izleme fırsatı buldu. Özellikle uzun süre sahalardan uzak kalan Mustafayı test etme açısından bu maç değerli bir mücadeleydi. Kaleci Günay'da Galatasaray maçı ile başladığı ilk on bir serisine ikinci bir maç eklemiş oldu. Maç ile ilgili benim açımdan ilginç bir detay ise, Karabükspor'un başında teknik direktör olarak Elvir Balic'in çıkmasıydı. Onu sahalarda genç bir futbolcu olarak izlediğimden beri sanki bu kadar zaman geçmemiş olması gerekir gibi hissettim. Oysa zaman bize aldırış etmeden her şeyi önüne katarak ilerlemeye devam ediyor.


Stat: Atatürk Olimpiyat

Hakemler: Volkan Bayarslan, Yusuf Bozdoğan, Habip Tiryaki, Oğuzhan Uğurlu(4. Hakem)

Beşiktaş: Günay, Serdar, Milosevic, Pedro, Tosic, Gökhan(Dk.67 Motta), Necip, Veli(Dk.71 Eslem), Kerim, Cenk(Dk.77 Muhammed Enes), Mustafa

Yedekler: Hüseyin, Beck, Eslem, Olcay, Motta, İsmail, Muhammed

Teknik Direktör: Şenol Güneş

K. Karabükspor: Ercüment, İsmail, Bekir, İlhan(Dk.46 Mert), Alexe, Köksal, Recep(Dk.63 Murat), İzzet, Neagu, Cemil, Kokalovic(Dk.46 Alpay)

Yedekler: Ramazan, Zenke, Alpa, Murat, Oğuz, Emre, Mert

Teknik Direktör: Elvir Balic
 
Goller: Cenk (Dk.45+1, 67), Kerim (Dk.59)
 
Sarı Kart: Cemil (Dk.55)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder