27 Aralık 2015 Pazar

BEŞİKTAŞ 4 - 0 KONYASPOR (27/ARALIK/2015)


Beşiktaş, 2015 yılının son lig maçında Konyaspor'u misafir etti ve ikinci yarıda attığı dört gol ile maçı kazanmayı başardı. Özellikle ikinci yarıda çok iştahlı ve kazanmayı kafaya koymuş bir oyun sergileyen kara kartal, adeta gole doymadı. Maç on beş dakika daha uzun oynansa şüphesiz daha fazla gol atacaklardı. Seyirci en azından beşinci gol için çok tezahürat yaptı ve kara kartallar bu talebi karşılayabilmek için skora rağmen ataklarını sürdürdü. Futbol ilahlarının ise farklı bir planı vardı Beşiktaş için ve hakemin eklediği ek üç dakikaya rağmen başka gol izleme fırsatı yakalayamadık.

Biliyor musunuz ben profesyonel futbolcu sevmem. Bu ne demek şimdi diye sorabilirsiniz haklı olarak. Hepsi profesyonel değil mi bu adamların? Elbette öyleler ama benim üzerinde durduğum profesyonellik ve amatörlük faklı bir konu. Şöyle anlatayım. Oğuzhan'ın ellinci dakikada Beşiktaş adına ilk golü atmasını takiben Şenol Güneş Quaresma'yı oyundan aldı. Q7 bu duruma pek bir içerledi ve kameraların skandal bir hareket beklentileri arasında homurdanarak oyundan çıkıp kendini kulübeye attı. Oyundan alınmaya çok bozulmuştu ve hocasının onu beğenmediğini düşünmüştü muhtemelen. Oysa Şenol hoca onu sarı kartı olduğu için oyundan aldı. Ona daha sonra da çok ihtiyacı olduğu için yani kısaca ondan memnun olduğu için oyundan aldı. Tabi sen bunu Q7'ye anlatamazsın. Adam kolej Beşiktaş'ı ruhu taşıyor. Helal olsun adamıma. Her zaman bir numaram olacaksın. Bu konu ile ilgili son sözüm de şu olacak. Anti Beşiktaş medya elbette Quaresma'nın bu heyecanını skandal haber niteliğine büründürerek yansıtmaya başladı. En komiği de 'Quaresma'dan Şenol Güneş'e sert tepki' başlıklı olandı. Yediniz bitirdiniz kendinizi Beşiktaş'ı karıştırmak için ama gerçekten çok komik oluyorsunuz. Yapmayın bunu, rezil etmeyin kendinizi.


Peşinden Mario çıktı sahneye alışılageldiği üzere. Altmış dördüncü dakikada golünü attı ve maçı kopardı. İş bitmişti ama Beşiktaş dur durak bilmiyordu. Altmış dokuzuncu dakikada Gökhan nefis bir şut ile kaleci Serkan'ı avlamayı başardı. Bu dakikadan sonra Beşiktaş seyircileri sürekli olarak kaleci Serkan ile dalga geçmeye başladılar. Her ne kadar eğlenceli görünse de onayladığımı söyleyemeyeceğim. Sporun centilmen yönünü karartan bu yaklaşım, benim nazarımda kara kartal seyircilere yakışmadı. Dedik ya Gökhan golünü attı, ardından Şenol hoca onu da oyundan aldı. Yahu kardeşim bu hoca hiç kimseden mi memnun değil? Olmaz mı? Onun da sarı kartı vardı. Hakemlere güven olmuyor. En azından geçen senelerde türlü sarı kart oyunlarıyla kara kartalın nasıl kanadını kırdıklarını unutmadık. Büyüksün Şenol hoca. Dedik ki bu iş bitti artık ama Şenol hocaya anlat anlatabilirsen. Kafasına koymuş bir kere Beşiktaş'ı şampiyon yapmayı. Gol atsın diye Cenk'i de aldı oyuna. Hani olur ya averaj için gerekir. Yakalamışken yağsın goller yağmur gibi değil mi? Öyle de oldu. Yine oyuna sonradan giren Kerim şık bir gol ile skoru belirledi. Belki futbolcular ve Şenol hoca doymuştu gole ama bu sefer büyük Beşiktaş seyircisi çıktı sahneye. Önce şampiyon Beşiktaş tezahüratlarıyla salladılar tribünleri. Peşinden de 'Beş' diye bağırmaya başladılar. Yazımın başında da dediğim gibi kara kartallar da bizleri kırmamak için yüklendikçe yüklendiler ama olmadı beş. Adı olan o güzel skoru yakalayamadık.

Bu gece gerek tribünleri dolduran, gerekse ekranları başında maçı izleyen kara kartallar şampiyonluk provasına şahit oldular. Stadyumumuzun inşaatı da iyi gidiyor. Umarım şampiyon olursak, kupayı yeni stadımızda kaldırma fırsatı buluruz. Düşünsenize o ortamı. Hayal etmesi bile insanın gözlerinin dolmasına sebep oluyor.


Stat: Başakşehir Stadyumu

Hakemler: Serkan Çınar, Erdinç Sezertam, İsmail Şencan, Hakan Yemişken(4. Hakem)

Beşiktaş: Tolga, Beck, Rhodolfo, Ersan, İsmail, Atiba, Oğuzhan, Quaresma(Dk.61 Olcay), Sosa(Dk.82 Cenk), Gökhan(Dk.73 Kerim), Gomez

Yedekler: Günay, Serdar, Necip, Tosic, Kerim, Olcay, Cenk

Teknik Direktör: Şenol Güneş

T. Konyaspor: Serkan, Mehmet, Vukovic, Ali T., Ömer Ali, Ali Ç., Mbamba, Uğur(Dk.60 Selim), Holmen, Bajic(Dk.60 Traore), Rangelov(Dk.81 Ömer Ş.)

Yedekler: Kaya, Abdülkerim, Selim, Vedat, Traore, Selçuk, Ömer Ş.

Teknik Direktör: Aykut Kocaman

Goller: Oğuzhan (Dk.50), Gomez (Dk.64), Gökhan (Dk.69), Kerim (Dk.80)

Sarı Kartlar: Uğur (Dk.38), Quaresma (Dk.56), Ali T. (Dk.56), Gökhan (Dk.68), Rhodolfo (Dk.84), Gomez (Dk.84)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder