31 Ocak 2016 Pazar

BUCASPOR 0 - 2 BEŞİKTAŞ (31/OCAK/2016)

Beşiktaş, Türkiye kupası son on altı eleme mücadelesinde Bucaspor'a misafir oldu. Gerek stadyumun havası olsun, gerek ev sahibi takımın keyif veren mücadelesi olsun, her şeyiyle mükemmel göründü maç gözüme. Testosteron seviyesinin üst seviyede olduğu, Bucaspor'un Beşiktaş'ın gücünü umursamaksızın en iyi şekilde mücadele ettiği ve oldukça sert geçen maç çok keyifliydi.
On yedinci dakikada kaleci Tolga'nın degajı ile direk buluşan Sosa, iki Bucasporlu oyuncu ve arkalarındaki kaleciye rağmen şutunu çekti ama gol gelmedi. Yirmi dördüncü dakikada orta daireden verilen uzun pas ile Olcay ceza sahasına daldı. Son vuruşta kararsız kalınca zayıf bir şutla golü kaçırdı. Otuz altıncı dakikada Bucaspor izleyicileri, takımlarının Beşiktaş karşısındaki güzel futbolunu kaldıramamış ve kafaları karışmış olsa gerek, tribünde bulundurulması yasak olan meş'aleleri yakıp kendi kalecilerinin kafasına atmaya başladılar. Maçı anlatan sözde spiker, ısrarla meş'aleleri atan tribünün Buca'nın yerlisi Beşiktaşlılar olduğunu vurgulayarak alçakça bir yalana imza attı. Bu durumu kameralar yalanladı tabi. Karşılıklı sert hareketlerin olduğu adeta kemik sesleri gelen bir mücadele sonrası ilk yarı golsüz beraberlikle sonuçlandı.
İkinci yarı biraz daha sakin başladı. Karşılıklı mücadele yine sertti ama tribünler meş'aleleri bırakıp telefon ışıklarıyla şarkı söylemeye başladılar. Bir süre bu şekilde gitti ama aynı tribün zamanla tekrar meş'ale yağmuruna geçti. Aklım hayalim almıyor şu devirde böyle cahillikleri. Bu arada dakikalar elliyi geçmiş, Beşiktaş tempoyu arttırmaya başlamıştı. Nitekim elli sekizde gol geldi ama ne yazık ki üç kişi ofsayttaydı ve Mario'nun topu ağlarla buluşturması, kara kartalı öne geçirmiş sayılmadı. Beşiktaş golü atmaya kararlıydı. İki dakika sonra altmışıncı dakikada Gökhan yapılan ortayı sert bir şutla kaleye yönlendirdi. Gel gör ki top direğin yanından dışarı çıkacak şekilde yönlenmişti. Bucaspor'lu Onur bulunduğu açıdan top kaleye gidiyor gibi görmüş olsa gerek, Gökhan'ın topunu tamamlayıp golü kendi kalesine attı. Gol sonrası Beşiktaş vitesi arttırdı. Ataklar ardı ardına geldi ve yetmiş ikinci dakikada kazanılan penaltı sonrası Oğuzhan Beşiktaş adına ikinci golü attı. Eklemek istediğim bir detay, Bucasporlu futbolcuların bu maçta arkadan faul yapma rekoru kırdığı. Mücadelelerini saygıyla izledim ama arkadan faul konusunda fazlasıyla rahatsızlık duyduğumu söylemek isterim. Tabi bunun yanında bir çok sert faule imza attılar ve hakem hiç oralı olmadı.
Son olarak maçı yayınlayan kuruluşun sözde spikerinin kendisinden nefret etmemiz için her yolu denediğini eklemeliyim. Özellikle daha önce de bahsettiğim gibi, tamamı sarı lacivertli formalarla dolu tribünden sahaya meş'aleler atıldığında, bunu yapanların Beşiktaşlı izleyiciler olduğunu söylemesi çok alçakça bir tavırdı. Maç Beşiktaş'ın iki sıfırlık galibiyeti ile tamamlandı ve kara kartal turu geçti. Uzun zamandır izlediğim en eğlenceli ve sert maç bu olmalı. Bir de sözde spiker içine limon sıkmasa daha keyifli olabilirdi. Bir ara televizyonun sesini kapatıp maç anlatımını radyodan dinlemeyi bile düşündüm ama yerimden kalkmaya üşendiğim gibi bu güzel maçın bir dakikasını bile kaçırmaya gönlüm razı olmadı.
Takımım kupada ilerledikçe daha güzel maçlar izleme fırsatı buluyoruz. Şimdi çeyrek finaldeyiz. Bakalım bir sonraki takım hangisi olacak.
Stat: Yeni Buca Stadyumu 

Hakemler: Abdulkadir Bitigen, Barış Yüksektepe, Mustafa Savranlar, Özkan Çeliker(4. Hakem)  

Beşiktaş: Tolga, Beck, Rhodolfo, Ersan, İsmail, Atiba, Oğuzhan (Dk.77 Necip), Gökhan, Sosa, Olcay (Dk.46 Kerim), Gomez (Dk.82 Cenk) Yedekler: Boyko, Necip, Delgado, Tosic, Veli, Kerim, Cenk  

Teknik Direktör: Şenol Güneş  

Bucaspor: Kemal, Onur, Adil, Alper (Dk.42 Ömer Kanberoğlu), Sancar, Barış, Furkan (Dk.79 İbrahim), Ahmet (Dk.66 Anıl), Emre, Ferhat, Deniz Yedekler: Ömer Kahveci, Samet, İbrahim, Hakan, Ömer Kanberoğlu, Burak, Anıl  

Teknik Direktör: Suat Kaya Goller: Gökhan (Dk.61), Oğuzhan (Dk.73 Pen.)  

Sarı Kartlar: İsmail (Dk.3), Oğuzhan (Dk.28), Ferhat (Dk.35), Ahmet (Dk.42), Ömer Kanberoğlu (Dk.56), Sancar (Dk.89)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder