17 Şubat 2016 Çarşamba

BEŞİKTAŞ 1 - 0 MERSİN İDMAN YURDU (17/ŞUBAT/2016)


Gönül yazıya kara kartalın aldığı üç puanı kutlayarak başlamak istiyor ama yurdumun kalbinde, Ankara'da patlayan bomba ve o sebeple ben bu yazıyı yazarken onlarca ailenin erken kayıpları için göz yaşı döküyor olduklarını bilmek ruhumu karanlığa sürüklüyor. Böylesine gaddarca ve haince planlanıp sahneye koyulan oyunların masum canlara zarar vermesini kınıyorum ve lanetliyorum. Üç kuruşluk keyfimiz var ve o da zehir zıkkım oluyor. Güzelim vatanımı ne hale getirdiler. Cennet topraklar ne günler gördü. Bir türlü bitmedi ay yıldızlı bayrağıma rengini veren kanın akışı.

İlla maç hakkında bir şeyler duymak isteyeniniz varsa, söyleyeceğim bir kaç cümleden ibaret. Beşiktaş bu gece karşısında yeşil sahalarda olmayı hak etmeyen bir takım buldu. Ayaklarına gelen her topu taca atan, atağa kalkan her Beşiktaşlının üzerine üç kişi çullanıp faul ile durduran, gol atmak gibi bir çabası olmadığı gibi, kalesini golden korumaktan da aciz, çok kötü bir misafir takıma şahit olduk. Maçtan sonra teknik direktörleri Ümit Özat bile bu sözlerimi onaylarcasına 'Maç doksan değil bilmem kaç dakika bile olsa gol yemezdik ama serbest vuruşa engel olamadık' diyerek takımının durumunun farkında olduğunu dile getirdi. Zaten ligin dibine demir atmışlar. Neden öyle olduğu da aşikar. Bırakın bu işleri başka meslek edinin kardeşim. Oynamayın futbol filan. 

Beşiktaş üç gün arayla iki maça çıkınca ayarı biraz kaçtı tabi. Zaten Başakşehir maçında da sonradan açılan kara kartal, bu maça yoğunlaşmakta ciddi sıkıntı yaşadı. Karşısındaki takımın oyun oynamama ısrarının da bu durumda etkisi yüksekti. Bir gol olsun bizim olsun dedik ve öyle de oldu. Bunun yanında direkten dönen bir topumuz olduğunu da unutmamak lazım. Maç dışı olarak, şu yayıncı kuruluş ve onu oluşturan tüm kadrolardan nefret ettiğimi bir kez daha dile getirmek isterim. Mario'nun oyuncu değişikliği ile dışarıda kaldığı anı ve serzenişini büyük bir skandal gibi göstermek için her yolu deneyen yayıncı kuruluştan bir kez daha nefret ettim. Yediniz bitirdiniz kendinizi ama bu gece de olmadı işte. Beşiktaş şampiyonluğun en güçlü adayı. Sarı lacivertli muhteşem takımınızı yere göğe koymakta güçlük çekiyor dahi olsanız gerçeklerin farkında olduğunuzu bilmek beni keyiflendiriyor. Stadyumumuzun inşaatı da sona doğru giderek hızlanıyor. Türkiye'nin en güzel futbol oynayan takımı, yine ülkenin en güzel stadına sahip olacak ve siz imrenerek izlemeye devam edeceksiniz. 

Sosa, muhteşem bir serbest vuruş golü ile 
maçın skorunu belirleyen isim oldu.

Maç, kar yağışı vesilesi ile ertelenen iki maçımızdan birisiydi. Bu gece de sis çöktü stadın üzerine. Neredeyse yine tatil oluyordu mücadele. Neyse ki sağ salim ve kayıpsız geçildi bu gece. Şimdi sırada diğer bir erteleme maçı olan Trabzonspor deplasmanı var ki o çok kritik bir dönemeç olacak kara kartal için. 

Yazımı tekrar başa dönerek ve terörü en karanlıkta kalmış, kendimin bile farkında olmadığım öfkemle lanetliyorum. Hepimizin başı sağ olsun. 

Stat: Başakşehir Stadyumu

Hakemler: Barış Şimşek, Uygar Bebek, Mehmet Metin, Hakan Ceylan(4. Hakem)

Beşiktaş: Tolga, Beck, Necip, Tosic, İsmail, Atiba, Oğuzhan, Gökhan (Dk.46 Cenk), Sosa (Dk.90+2 Veli), Quaresma, Gomez (Dk.65 Olcay)

Yedekler: Günay, Serdar, Veli, Tolgay, Kerim, Olcay, Cenk

Teknik Direktör: Şenol Güneş

Mersin İ.Y.: Zülfikar, Mitrovic (Dk.87 Enes), Serkan, Vederson, Mehmet, Eren(Dk.46 Pedriel), Serol, Murat (Dk.79 Sinan), Güven, Tita, Nakoulma

Yedekler: Nihat, Nurullah, Enes, Ahmet, Gökhan, Pedriel, Sinan

Teknik Direktör: Ümit Özat

Gol: Sosa (Dk.73)

Sarı Kartlar: Tosic (Dk.58), Necip (Dk.59), Mitrovic (Dk.69), Pedriel (Dk.72)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder