8 Mart 2016 Salı

BEŞİKTAŞ 3 - 1 ESKİŞEHİRSPOR (07/MART/2016)


Beşiktaş, yaklaşık iki hafta süren ve bu süreçte iki kritik mağlubiyet aldığı dönemin ardından, nihayet nefes alma ve toparlanma fırsatı buldu. Eskişehirspor'u Başakşehir stadyumunda üç birlik skorla geçerek üzerindeki olumsuz enerjiyi atan Beşiktaş, bir maç eksiği ile olası gizli liderliğini sürdürmeyi başardı.

Ne yazık ki ligin sonuna demir atmış olan Eskişehirspor'un, bu maçı silkelenme ve toparlanıp yükselişe geöme maçı olarak görebileceğini ön görmüştüm. Nitekim teknik direktörleri Samet Aybaba'da o şekilde açıklamalarda bulundu. Ancak hesaba katılmayan şey, kara kartalın bu maçı asla kaybetmemek üzere sahaya çıkacağıydı. Maçın tümünde sahaya hakim olan ve çok güzel futbol oynayan Beşiktaş, yüzde seksenlere varan topa hakim olma istatistiği ile, misafir takıma şans tanımadı. Bütün takım çok iyiydi şüphesiz ama her zaman olduğu gibi adamım Quaresma gecenin yıldızıydı. Elbette Mario iki gol atarak gecenin yıldızı sayılabilirdi ama benim yıldızım her zaman Q7 olmuştur. Sahanın her yerine ayak basan, sağ ayağını ve sol ayağını birbirinden iyi şekilde kullanan Q7, izleyenleri büyüledi. Yıldız oyuncular bir takımı benimsediklerinde ve gerek kulüp, gerekse izleyiciler tarafından yüksek seviyede değer gördüklerini bildiklerinde şiir gibi oluyorlar. Quaresma'da işte tam o noktayı yaşıyor bu günlerde. Maçın ilk golünü atan Atiba'da zaten geldiği günden beri sergilediği profesyonel tavırla bizleri mest ediyor. Defans oyuncusu olmasına rağmen goller atarak ona olan saygımızı ve sevgimizi ikiye katlıyor.

Karakartal, kendi sahasında yenilmeyi aklından bile geçirmeyen Fenerbahçe karşısında ne yazık ki etkili olamamıştı. Üzerine Türkiye kupasında başarıya aç Konyaspor takımı ve izleyicilerinin önüne çıkıp yeterince işine yoğunlaşmayı başaramayınca, kupadan da olan Beşiktaş, Eskişehirspor karşısında oynadığı futbol ile şampiyonluğun en güçlü adayı olduğunu bir kez daha gösterdi.


Stat: Başakşehir Stadyumu

Hakemler: Mete Kalkavan, Ceyhun Sesigüzel, Esat Sancaktar, Aleks Taşçıoğlu(4. Hakem)

Beşiktaş: Tolga, Beck, Alexis, Marcelo, İsmail, Atiba, Oğuzhan, Quaresma (Dk.51 Kerim), Sosa (Dk.71 Tolgay), Olcay (Dk.78 Cenk), Gomez

Yedekler: Boyko, Tosic, Serdar, Necip, Tolgay, Kerim, Cenk

Teknik Direktör: Şenol Güneş

Eskişehirspor: Boffin, Jordi, Dossa, Sezgin, İshak, Kıvanç (Dk.74 Alpaslan), Toko, Hadzic, Engin (Dk.46 Tornike), Emre (Dk.67 Bokila), Meye

Yedekler: Sinan, Anıl, Aytaç, Tornike, Alpaslan, Causic, Bokila

Teknik Direktör: Samet Aybaba

Goller: Atiba (Dk.29), Gomez (Dk.36, 70), Hadzic (Dk.89)

Sarı Kartlar: Meye (Dk72), Toko (Dk.74), Bokila (Dk.80)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder