18 Nisan 2016 Pazartesi

SİVASSPOR 1 - 2 BEŞİKTAŞ (16/NİSAN/2016)


Beşiktaş, şampiyonluğa altı maç kala Sivasspor deplasmanında misafir oldu ve zorlu geçen mücadele sonrası üç puanı hanesine yazdırmayı başardı. Ligden düşme potasında olan ve kaybedeceği her puan ile uçurumun dibine daha da yaklaşacak olan Sivasspor, yaratıcı bir futboldan uzak ama bir o kadar da mücadeleci bir oyun ortaya koydu. Buna karşılık kara kartal dik bir duruş sergiledi ve olgun ataklarla ev sahibi takımın kalesini sürekli olarak yokladı.

Maçın ilk önemli pozisyonu Sosa'nın hava pasında Olcay'ın ayağımdan geldi. Kaleci ile karşı karşıya kalan Olcay topa dengeli vuramadı ve dışarıya gönderdi. On altıncı dakikada Sivassporlu Sisinyo topa el ile müdahale etti ama hakem pozisyonu kaçırdı. On dokuzuncu dakikada Sivasspor ceza sahasına hızlı inen Olcay, gol pasını Kerim'e çıkarmayı başardı ama Kerim topu ıska geçince gol kaçtı. Maç boyunca Sivasspor adına özellikle Chahechouhe üstün bir performans ortaya koydu ve nihayetinde mücadelesinin doksan artı üçüncü dakikada bir gol ile süslemeyi başardı ancak bu gol skoru takımı lehine değiştirmeye yetmedi. Maçta teknik direktörümüz Şenol güneş, geçen hafta kırmızı kart gören ve cezalı duruma düşen Quaresma'nın yerine tercih ettiği Kerim'den istediği performansı alamadı ve tam onu oyundan almaya hazırlanırken Kerim müthiş bir gol pası ile Mario'yu buluşturdu. Pozisyon Mario'nun ayağından gelen bir gol ile sonuçlanınca Kerim yeterli performans gösterememesine rağmen bizden artı puanı kapmayı başardı.

Maç öncesi, maç sırasında ve maç sonunda Beşiktaş'ın Sivas deplasmanında iyi ağırlanmadığı na dair haberler okudum. Maç sonunda kalecimiz Tolga'ya tribünlerden gösterilen tepkileri anlamakta gerçekten zorluk çektim. Sivasspor seyircisinin Beşiktaş kalecisi ile ne derdi olabilir ki diye aklımdan geçirmeden edemedim. Öyle yada böyle Beşiktaş Fenerbahçe'nin beş puan önünde lider olarak ligi sürdürmeyi başardı. Kalan beş maçta neler olacağını görmek için heyecanla bekliyoruz.


Stat: Sivas 4 Eylül 
Hakemler: Halis Özkahya, Mehmet Cem Hanoğlu, Hakan Yemişken 
Sivasspor: Setkus, Cicinho (Dk. 38 İbrahim Öztürk), Boye, Oumari, Emre Öztürk (Dk. 72 Gökhan Süzen), Kone (Dk. 63 Tanase), Adem Koçak, Burhan Eşer, Taouil, Chahechouhe, Hasan Kabze 
Beşiktaş: Tolga Zengin, Beck, Delgado, Marcelo, İsmail Köybaşı, Olcay Şahan, Hutchinson, Oğuzhan Özyakup (Dk. 82 Necip Uysal), Kerim (Dk. 59 Gökhan Töre), Sosa, Gomez (Dk. 79 Cenk Tosun) 
Goller: Dk. 58 Gomez, Dk. 62 Oğuzhan Özyakup (Penaltıdan) (Beşiktaş), Dk. 90+3 Chahechouhe (Sivasspor
Sarı kartlar: Dk. 61. İbrahim Öztürk (Sivasspor), Dk. 86 Cenk Tosun, Dk. 90+2 Beck (Beşiktaş) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder