18 Eylül 2016 Pazar

AKHİSAR BELEDİYESPOR 0 - 2 BEŞİKTAŞ (18/EYLÜL/2016)


Beşiktaş, 2016-2017 sezonu dördüncü maçında Akhisar Belediyespor takımına misafir oldu. İlk yarısı Beşiktaş'ın iki sıfırlık galibiyeti ile geçen maçın ikinci yarısında, başka gol olmayınca takımımız üç puanı alarak evine dönmeyi başardı.
İlk yarı başladığında dikkatimi çeken ilk detay, Beşiktaş'ın maçı çok fazla zorlamadığı oldu. Bir süre maçın hiç heyecanlanmayacağını düşündüm zira ev sahibi takım da pek bir çekingen görüntü çiziyordu. Nitekim sekizinci dakikada Talisca şiir gibi bir gol ile takımımızı deplasmanda öne geçirdi. Adam kalecinin yanından topu köşeye öyle güzel yuvarladı ki resmen 'Topu ağlarla buluşturdu' sözünün karşılığı oldu gol. Bu maçta Caner yine üstün performans sergiledi. Babamın dediği gibi adam tam profesyonel ve kara kartala hazır gelmiş. Bayılıyorum böyle adamlara. Caner bizi yine yanıltmadı ve aslında Q7'nin düşürülmesi ile penaltı olması gereken ama hakem tarafından ceza sahası dışına itilen faul vuruşunda, topu Rodallega'nın kafasından sektirerek golünü attı. Kırk beşinci dakika geçildikten sonra ek zamanda gelen gol, aynı zamanda maçın skorunu belirleyen gol olacaktı.
İkinci yarı ilk yarının devamı niteliğinde sayılabilirdi. Elli ikinci dakikada absürt bir pozisyon yaşandı. Rodallega aldığı pas ile defansımızın ardına sarkmak istedi. Marcelo'da kendisini engellemek istedim ama Rodallega, Marcelo'yu düşürdü. Pozisyon gol olmadı fakat hakem komik bir şekilde Marcelo'ya sarı kart gösterdi. Bunun yanında iki yarı boyunca ev sahibi takımın oyuncuları Quaresma'yı oynatmamak için her türlü fantastik faule başvurdular. Adam resmen futbol oynamasın diye her türlü numarayı denediler. Yine babamın, dediği gibi bu şekilde oynatmamaya yönelik zihniyetteki futbol takımları direk düşmeli ligden zira böyle takımların ve bu zihniyette futbolcuların Süper Lig'de yeri yok. Hakem de özellikle ikinci yarıda büyük skandallara imza attı. Gökhan'a gösterdiği sarı kart yersizdi zira o pozisyon Gökhan'ın maç boyunca o ana kadar içinde bulunduğu tek faul pozisyonuydu. Yetmiş beşinci dakikadan sonra sadece Beşiktaş oynamaya başladı ve Akhisar Belediyespor'da kara kartalı izlemekle yetinmeyi tercih etti. Seksen ikinci dakikada bu maçta gol fırsatı bulamayan Cenk, yerini Aboubakar'a bıraktı. Az vakit kalmasına rağmen bu maç, takıma ısınması adına Aboubakar için iyi bir fırsat olacaktı ama zaman çok hızlı geçti gitti. Seksen üçüncü dakikada ev sahibi takım adına atağa çıkan Muğdat, kendi düştüğü pozisyonda pek bir çırpındı Beşiktaşlı defans oyuncusuna sarı kart gösterilmesi için ancak hakemden alabildiği tek sonuç, itirazlara katılan Aboubakar'ın sarı kart görmesiydi. Hakem maça üç dakika ekledi ama bu ek zaman skoru değiştirmeye yetmedi. Maç ile ilgili güzel bir istatistik ise, Beşiktaş'a gol atmayı seven Rodallega'nın bu maçı da pas geçmemesi ama golü kendi kalesine atmasıydı.

Q7 NE KADAR ÇOK OYNAMAK İSTEDİYSE 
O KADAR ÇOK FAULE MARUZ KALDI
Dün bir sıfırlık galibiyet ile üç puan alan Galatasaray'ı internet gazetelerinden birinin lider ilan ettiğini ve ligin zirvesine oturttuğunu gördüm. Bu sene muhteşem Fenerbahçe ligin dördüncü haftasında sondan ikinci olduğu için onları yüceltecek kadar alçalmıyor gazeteler. Yeni kahramanları Galatasaray. Ayrıca aynı internet gazetesi bu takımın Beşiktaş derbi maçına da hazır olduğunu sözlerine eklemişti. Çok güldüm zira sahtekar medyanın bu ligde rakipsiz olan Beşiktaş'a sahte rakipler yaratması pek bir komik geldi bana. Farkında oldukları ve rahatsızlık duydukları durum, bu senenin de o sene olduğu ve kara kartalın yine şampiyon olacağı gerçeği.
AKHİSAR BELEDİYESPOR 0 - 2 BEŞİKTAŞ
STAT: Manisa 19 Mayıs Stadyumu
HAKEMLER: Bülent Yıldırım, Serkan Ok, Asım Yusuf Öz
AKHİSAR BELEDİYESPOR: Fatih Öztürk, Miguel Lopes, Serdar Kesimal, Caner Osmanpaşa, Ömer Bayram, Vaz Te (Dk. 64 Onur), Custodio, Soner Aydoğdu (Dk. 83 Muğdat), Sami (Dk. 74 Özer), Nguemo, Rodallega
BEŞİKTAŞ: Fabricio, Gökhan Gönül, Marcelo, Tosic, Caner Erkin, Hutchinson, Gökhan İnler (dk. 72 Adriano), Talisca, Olcay Şahan (Dk. 59 Tolgay), Quaresma, Cenk Tosun
 (DK. 83 Aboubakar)
GOLLER: Dk. 8 Talisca, Dk. 45+1 Rodallega (Kendi kalesine) (Beşiktaş)
SARI KARTLAR: Ömer, Serdar, Rodallega (Akhisar Belediyespor), Gökhan Gönül, Marcelo, Tosic (Beşiktaş)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder