18 Aralık 2016 Pazar

KASIMPAŞA 2 - 1 BEŞİKTAŞ (17/ARALIK/2016)


Beşiktaş, 2016 - 2017 sezonu on beşinci maçında deplasmanda Kasımpaşa önüne çıktı. Uzun ve zorlu bir sürecin ardından Kasımpaşa Stadına ligin yenilgisiz takımı olarak çıkan kara kartal, bakalım neler yapmış. 

Maça organize ve iyi bir şekilde çıkan Beşiktaş, ilk dakikalarda rakibini organize ataklardan çok uzaktan atılan şutlarla alt etme çabasında oldu. Özellikle Tolgay ve Quaresma'nın çok etkin şutları, ev sahibi takımın kalecisini zorladı. Uzun süredir kanatlardan gelmeye ve rakibini bu şekilde alt etmeye odaklanan kara kartaldan beklemediğim bir yaklaşımdı bu. Otuz birinci dakikada Kasımpaşalı Tunay, Beşiktaş sahası içerisinde ve sağ taç çizgisi yakınlarında Tolgay'a top kaptırdı. Hatasını anlar anlamaz da kendini yere attı ama artık çok geçti ve yaptığı o hata, Beşiktaş atağına dönüşmüştü bile. Hızla atağa kalkan Beşiktaş, çizgi halinde ileri çıkmış olan Kasımpaşa defansını avladı ve Cenk'den aldığı pası etkin şekilde topa hakim olarak yine Cenk'e gol pası olarak iade eden Aboubakar, arkadaşını kale ile karşı karşıya bırakmayı başardı. Diğer bir futbol değimi ile topu adeta al da at dercesine Cenk'e verdi. Cenk'de affetmedi ve golü attı. Beşiktaş bir sıfır öne geçti. Yayıncı kuruluşun yemeden içmeden gol tekrarından bile önce Tunay'ın kendini yere attığı pozisyonu kritik faul pozisyonu gibi gösterme çabası gözlerimizden kaçmadı. Bu dakikadan sonra Beşiktaş'ın maçı rahat alacağını düşünmüştüm. Bir şekilde ilk yarı hızla geçti ve kara kartalın bir sıfırlık üstünlüğüyle bitti. 


İkinci yarıda gereğinden fazla rahatladığımızı gördük zira Kasımpaşa, maçı bırakmak istemediğini göstermeye hemen başlamıştı. Hatası ile takımının gol yemesine sebep olan Tunay, bu sefer gol atan kimliğiyle sahne aldı ve ilk yarının hemen başında, kırk yedinci dakikada Kasımpaşa'yı beraberliğe taşıyan golü attı. Keyiflerimiz kaçtı haliyle ama maçı alacağımızdan emindik. Peki sahadaki oyuncular emin miydi? Birden kontrolü elden kaybeden Beşiktaş, ellinci dakikada gelişen Kasımpaşa atağında, Gökhan'ın kendi kalesine attığı gol ile öne geçmeyi başardı. Maçın böylesine hızlı döndüğüne inanamadığımı itiraf etmeliyim çünkü asla beklemediğim bir durumdu. Aslında çok detayı incelemek yerine olayı biraz basite indirgeyelim. Beşiktaş ligde yenilgisiz devam ediyordu ve bilirsiniz bu süreç ilerlediği sürece balon gibi şişer ve hassas bir dokunmayla patlayacak hale gelir. Takım iyi bile olsa, artık balon şişmiştir ve ne yaparsan yap patlayıp rahatlar. Dış etkenlerin bunda etkisi şüphesiz çok fazladır. Özellikle medya, konuyu sürekli dile getirir ve durumun ne kadar sürdürülebileceği detayını en derin ayrıntısına kadar inceler. Beşiktaş'ın yenilgisizlik serisi şişti, şişti ve sonunda bugün patladı. En azından Vodafone Arena'da yenilmezlik durumumuz sürüyor. Yenilmezlik unvanı baskısı da takımın üzerinden kalktığına göre, tekrar göğe kanat açıp yükselme zamanıdır. 

KASIMPAŞA 2 - 1 BEŞİKTAŞ
STAT: Kasımpaşa Stadyumu
HAKEMLER: Halil Umut Meler, İlker Takpak, İbrahim Bozbey
KASIMPAŞA: Ramazan Köse, Popov, Veysel Sarı, Titi, Veigneau, Abdullah Durak, Sadiku, Tunay Torun, Andre Castro, Eduok, Koita
BEŞİKTAŞ: Fabricio, Gökhan Gönül, Rhodolfo, Tosic, Adriano, Tolgay Arslan, Hutchinson, Quaresma, Oğuzhan Özyakup, Aboubakar, Cenk Tosun
GOLLER: Dk.47 Tunay Torun, Dk. 50 Gökhan Gönül(k.k) (Kasımpaşa) Dk.31 Cenk Tosun (Beşiktaş)
SARI KARTLAR: Adriano, Atınç (Beşiktaş) Titi, Popov (Kasımpaşa)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder