15 Mart 2017 Çarşamba

BEŞİKTAŞ 2 - 2 KAYSERİSPOR (12/MART/2017)


Beşiktaş, 2016 - 2017 sezonu yirmi dördüncü maçında, Kayserispor'u misafir etti. Zorlu geçen ve gollerin karşılıklı atıldığı maçta kazanan taraf olmadı. 

Gollerin karşılıklı atıldığı diye başladık yazımıza ancak o gollerden birisini Beşiktaş'ın kendi kalesine attığını eklemekte fayda var. Maç berabere bitince de karşılıklı atılmış oluyor goller. Kara kartal bu konuda gerçekten şanssızdı zira Andreas'ın kendi kalesine attığı gol, ne yazık ki seksen ikinci dakika gibi zamanın çok daraldığı bir vakitte oldu. Sonra şans birden tersine döndü ve Aboubakar, elli beşinci dakikada attığı golü takiben tekrar sahne alarak, seksen sekizinci dakikada maçı beraberliğe getirdi. Maça şöyle bir genel baktığımızda asında çok güzel bir mücadele söz konusuydu. Bir Süper Lig maçında olması gereken, kaliteli oyun izleme fırsatı bulduk. Kayserispor, deplasmanda iyi mücadele verdi. Talihsiz kendi kalesine gol olayından sonra neredeyse Vodafone Arena'dan galip ayrılacaklardı. Beşiktaş ise şampiyon olacak takım imajından taviz vermeyerek son dakikalarda bir puanı kurtarmayı başardı. Bu maçta Quaresma'yı izleyemedik. Onun yokluğu da hissedildi tabi ama bir adama da bu kadar yüklenmemek lazım. Sonuçta onun yerine oynayacak başkaları da var öyle değil mi? Bence Beşiktaş bu maçta iki puan kaybetti demek fazlasıyla dramatik olur. Beşiktaş, talihsiz bir şekilde kaybetmek üzere olduğu maçtan, altın değerinde bir puan çıkarttı dememiz daha doğru olur. Aboubakar, attığı iki golden sonra 'Üzerimizde puan kaybetmemizin burukluğu var' demiş ama bence buruk olacak bir şey yok. İki puanı bir kenara bırakıp, alınan bir puana bakmak lazım. Tabi Aboubakar, iki gol atıp galip gelememekten dolayı yakınıyor ve bence de buna hakkı var. 

Her zaman olduğu gibi klasik deyişle, artık önümüzdeki maçlara bakacağız. UEFA Avrupa kupasında Olympiakos ile oynayacağımız ikinci maç kapıya dayandı. Beşiktaş bir turun daha eşiğinde. Şans kara kartal ile olsun. 

Beşiktaş 2 - 2 Kayserispor
Stat: Vodafone Arena
Hakemler: Cüneyt Çakır, Bahattin Duran, Tarık Ongun 
Beşiktaş: Fabricio, Beck, Marcelo (Dk.54 Mitrovic), Tosic ,Adriano, Oğuzhan Özyakup, Hutchinson, Aboubakar, Talisca, Babel (Dk.46 Tolgay Arslan), Cenk Tosun 
Kayserispor: Ahamada, Levent Gülen, Mabiala, Kana Bıyık, Erkan Kaş, Rotman, Lawal (Dk.75 Douglao), Umut Bulut, Deniz Türüç (Dk.86 Samba Sow), Varela, Welliton (dk.90+2 hakan ASlantaş)
Goller: Dk.55, Dk.88 Aboubakar (Beşiktaş), Dk.64 Umut Bulut, Dk.82 Beck (k.k) (Kayserispor)
Sarı kartlar: Marcelo, Beck (Beşiktaş), Levent Gülen, Lawal, Deniz Türüç (Kayserispor)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder