28 Aralık 2017 Perşembe

BEŞİKTAŞ 4 - 1 OSMANLISPOR (28/ARALIK/2017)


Beşiktaş, 2017-2018 Türkiye Kupası son on altı turu ilk maçında, Osmanlıspor'u misafir etti. On bir gün önce yine Osmanlıspor ile Vodafone Arena'da lig maçına çıkan Beşiktaş, bu sefer rakibini dört golle geçmeyi başardı ve tur için büyük bir avantaj sağladı.

Maçtan da bahsetmek isterdim ama aynı rakiple on gün içerisinde iki defa oynayıp toplam dokuz gol kaydedince konuşacak bir şey kalmıyor. Şimdi lige de ara verildi ve Beşiktaş için toparlanma süreci başladı. Sezonun ilk yarısında her zaman olduğu gibi hem rakip takımlarla hem de kulis oyunlarıyla mücadele etmeye devam ettik. Bunun yanında Şampiyonlar Ligi'nde grubu birinci sırada tamamlayarak tarih yazdık. Beşiktaş tüm dünyanın tanıdığı bir marka değeri oldu ve her geçen gün de tanınmaya devam ediyor. Beşiktaş yönetimi "Come to Beşiktaş" sloganını güzel bir tanıtım videosu ile de taçlandırdı. Bu video aracılığı ile Beşiktaş'ın ismi hızla her yere yayılmaya devam ediyor. Beşiktaş, doğru transfer politikalarıyla tüm Türkiye'ye profesyonellik dersi veriyor. Bir kulübün çıkarları nasıl korunur dersi veriyor. Bir kulüp beceriksiz ve basiretsiz yönetimlerin içerisine sürükledikleri karanlık çukurdan nasıl kurtarılır dersi veriyor. Beşiktaş her şeyiyle örnek olmaya ve kıskandırmaya devam ediyor. Daha önceki bir çok yazımda da ifade ettiğim tek endişem, daha sonra gelecek olası kötü niyetli yönetimlerin, oluşan güçlü kaynakları kendi lehlerine kullanmaya kalkmaları ama eminim böylesine kapsamlı bir kalkınma projesini yürüten mevcut yönetim, böylesine büyük bir tehlikenin de önlemini alıyordur.

COME TO BEŞİKTAŞ

İlk yarının sonunda oluşan puan tablosuna göre Beşiktaş beşinci sırada ama puanlara bakıldığında sadece iki maç geriden lideri takip ediyor. Kimse dile getirmek istemese de Beşiktaş bu senenin de tek şampiyon adayı. Yayıncı kuruluş ve ona bağlı olarak bu işlerden para kazanan bir çok birimi anlayabiliyorum. Erken biten filmler kazançlarını sekteye uğratacağı için eskiden kara kartala rakip olan diğer takımları televizyon ekranlarında parlatmak için büyük çaba sarf ediyorlar. Hak vermemek elde değil ancak bütün bu çabalar gerçekleri değiştiremiyor zira Beşiktaş artık Türkiye'nin en büyük ve tek büyük takımı. Beşiktaş'ı bu kadar iddialı yapan sebep günlük sportif başarılar değil, adeta çağ atlamasına sebep olan yatırımlar ve yatırımların yönetilme şeklidir. Benzer türden programlar uygulamadıkları sürece diğer kulüplerin kendilerini Beşiktaş ile beraber büyük bir kulüp olarak görmeleri göstermelik olacaktır.

Bu maçta Cenk, Beşiktaş adına son golünü attı zira hemen sonrasında Beşiktaş, Türkiye tarihinin en pahalı transferine imza atarak Cenk'i İngiliz kulübü Everton'a verdi. Tam yirmi sekiz milyon euro'ya Everton'a imza atan Cenk'e sonsuz başarılar diliyoruz çünkü o Beşiktaş'ın çocuğudur ve bundan sonra Everton'un maçlarını da Beşiktaşlı Cenk için izleyeceğiz. Beşiktaş bu sene ilklerin takımı olmaya transferdeki başarılarıyla da devam ediyor. Cenk transferi bunun en önemli örneğidir. Yolun açık olsun Cenk kardeş.

Gururumuz Cenk Everton'a imza attı.

Stadyum: Vodafone Arena
Hakemler: Alper Ulusoy, Ceyhun Sesigüzel, Hakan Yemişken
Beşiktaş: Tolga Zengin, Gökhan Gönül, Pepe, Tosic, Caner Erkin, Tolgay Arslan, Hutchinson (Dk. 40 Mitrovic), Babel (Dk. 78 Quaresma), Oğuzhan Özyakup, Cenk Tosun (Dk. 58 Orkan Çınar), Negredo
Osmanlıspor: Karcemarskas, Vrsajevic, Numan Çürüksu, Maxsö, Anıl Karaer, Luiz Carlos (Dk. 67 Tugay Kaçar), Hasan Kılıç, Serdar Gürler, Özer Hurmacı (Dk. 60 Musa Çağıran), Regattin, Doukara (Dk. 74 Cikalleshi)
Goller: Dk. 15 Vrsajevic (kendi kalesine), Dk. 35 Negredo, Dk. 51 Cenk Tosun, Dk. 90+4 Quaresma (Beşiktaş), Dk. 72 Doukara (Osmanlıspor)
Kırmızı Kart: Dk. 89 Anıl Karaer (Osmanlıspor)
Sarı Kartlar: Dk. 34 Hasan Kılıç (Osmanlıspor), Dk. 53 Cenk Tosun, Dk. 90 Gökhan Gönül (Beşiktaş)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder