20 Nisan 2018 Cuma

FENERBAHÇE 0 - 0 BEŞİKTAŞ (19/NİSAN/2018)


Beşiktaş, 2017 - 2018 Türkiye Kupası yarı final ikinci maçında Fenerbahçe'ye misafir oldu. İlk yarısı sert bir mücadeleye sahne olan maçın ikinci yarısında seyircilerin sahaya attığı cisimler ve ardından çıkan olaylarda Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş başından yaralandı. Şenol hoca sedyeyle hastaneye kaldırıldı. Beşiktaşlı oyuncuların güvenlikleri sağlanamadığı gerekçesiyle soyunma odasına gitmelerini takiben hakemler maçı tatil ettiler. Maçın geri kalan kısmı için karar daha sonra verilecek.

Şenol Hoca başından yaralanarak stadyumu sedye ile terk etti. 

Şüphesiz bu yazıyı yazdığım platform bir yorum blogu olduğu için okuyucularım benden konu ile ilgili bir yorum bekleyeceklerdir. Yapmayacağım efendim. O öyle olmuş bu şöyle olmuş demeyeceğim. Yorum yapılacak bir şey kalmadı. Bunun ne Fenerbahçe ile ne Beşiktaş ile alakası yok. Bunu yıllardır dile getirdiğim giderek kötüleşen toplumsal yozlaşma ile, onun futbol kültürüne yansıması ile ve bu kötüleşmeye çanak tutulması ile ilgisi var. Eğer öyle olmuş şöyle olmuş yorumu istiyorsanız buyurun sayın başkanımız Fikret Orman'ın açıklamalarını okuyun. Benim için olay onunla veya bununla ilgili değil. Olay ülkedeki yozlaşmış kültürün bir yansımasıdır. 


Başkanımız Fikret Orman, basın mensuplarına şu açıklamayı yaptı:

“Çok üzücü bir gün oldu. Derbi maçlar gergin geçiyor. Bizim stadımızda da kırmızı kartlar oldu ama olaylar bu seviyeye gelmedi. Güvenlik zaafı var. Sorumlular bakacak. Biz misafirdik. Milli takımı dünya üçüncüsü yapmış bir teknik adama böyle bir şey yaşatılması çok üzücü. Maçın hakemi futbolcularımıza ‘İçeri girin’ dedi. Bunun üzerine futbolcularımız soyunma odasına gitti. Soyunma odası koridorlarında birtakım olaylar yaşandı. Özel güvenlik görevlileri futbolcularımıza saldırılarda bulundu. Ligde güzel bir yarış var. Bunun tadını çıkarmak varken futbolumuz bu tarz olaylarla gündeme geliyor. İnsanlar futbolda soğuyor. Mesele düzgün insanları statlara çekebilmek. Biz bunu yapıyoruz. Stadımızda hiç olay çıkmıyor. Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’in sağlık durumu iyi. MR çekildi ve sonuçlar iyi çıktı. Şenol Güneş’in de morali çok bozuk. Artık Türkiye Futbol Federasyonu kararını verecek. Hocamız bu gece hastanede kalacak. Federasyon talimatların gereğini yapacaktır. Ülkemizin dünyada imajı bu olmamalı. Biz iyi bir şekilde kulübümüzü temsil etmeye çalışıyoruz.”

Kaynak: www.bjk.com.tr

MAÇIN OYNANABİLEN KISMI VE OLAYLARIN VİDEOSU


05/MAYIS/2018
Haber Başlığı: BEŞİKTAŞ HÜKMEN MAĞLUP SAYILDI 

TFF'den yapılan açıklama şöyle;

BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin; 03.05.2018 tarihli FENERBAHÇE A.Ş. - BEŞİKTAŞ A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında yaşanan disiplin ihlalleri nedeniyle; müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmemesinden dolayı 2017 - 2018 Sezonu Türkiye Kupası Müsabakaları Statüsü'nün 8/1. Maddesi ve FDT'nin 46/1. Maddesi uyarınca;

1- (3-0) HÜKMEN MAĞLUP SAYILMASINA,

2-TÜRKİYE KUPASI'NDAN İHRAÇ EDİLMESİNE,

3-TAKİP EDEN SEZON TÜRKİYE KUPASI'NA ALINMAMASINA,

4-2017 - 2018 SEZONU TÜRKİYE KUPASI'NIN TİCARİ HAKLARINDAN ELDE EDİLEN GELİRLERİN DAĞITIMINDAN KAYNAKLANAN ÖDÜLLERİN İADESİNE,

Karar verilmiştir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder