28 Mart 2014 Cuma

KARABÜKSPOR 1 - 0 BEŞİKTAŞ (28/Mart/2014)


Beşiktaş, ne yazık ki şampiyonluk yolunda üç puan daha kaybederek, hedefi ikincilik olarak yenilememize sebep oldu. Oysa kara kartal gerek fikstür avantajı olsun, gerek puan avantajı olsun, sahip olunabilecek her türlü imkana sahipti. Stadımızın yenilenme döneminde olduğu bu sezonda, önce Olimpiyat stadında başlayan macera, sanki on yıllardır futbolu olimpik stadyumlarda değil de futbola özel tasarlanmış stadyumlarda oynuyormuşuz ve bu sebeple mağdur olmuşuz gibi bir platforma taşınınca, bayağı sıkıntı çektiğimiz söylenebilir. Bunun üzerine alınan skandal bir kararla Kasımpaşaspor stadyumuna taşınmamızın da bir çok stratejisini gönülden desteklediğim yönetimin en kötü kararı olduğunu ayrıca belirtmeliyim. Bunların peşinden olaya bir de üzerimize oynanan oyunlar eklenince şampiyonluğun bize altın tepside teslim edilmeyeceği açıktı. Şimdi bu anlattıklarımın Karabükspor'a yenilmiş olmamızla ne alakası var diye sorabilirsiniz.

Demek istediğim şu ki, tüm olumsuz şartlara rağmen en başta belirttiğim üzere özellikle son on beş maçta takımın yakaladığı fikstür avantajı gerçekten ümit vericiydi. Ben şahsen bu takım şampiyon oldur diye düşünmüştüm. Yanlış düşünmüşüm. Takımımızın gelecek vaad ettiği bir gerçek ama henüz şampiyon olabilecek kadar oturmuş değil. Teknik kadronun da ilk senesi olduğunu düşünürsek ikincilik iyi bir sonuç olacaktır. Lütfen bu sene Fenerbahçe'nin ligi birinci de tamamlasa, ikinci olanın şampiyonlar ligine doğrudan katılacağını unutmayalım. Buna o vakit geldiğinde stadyumumuzun inşaatının da tamamlanmış olacağı gerçeğini eklersek, siz hayal edin önümüzdeki senenin güzelliğini.


Şimdi, yenilginin üzerine örtü sermek için yeterince süslü paragraflar yazdığımıza göre biraz da futbol konuşalım. Bu gece topun Beşiktaş'ı sevmemesi bir yana, futbolcular da topu pek sevmediler. Ben ne olursa olsun Beşiktaş'ın bu maçı alacağına inanıyordum ama beklemediğimiz sürpriz bir olay gelişti. Beşiktaş maç boyunca daha etkiliydi ama Karabükspor altmışıncı dakikadan sonra aniden toparlanarak baskı yapmaya başladı. Bu durum kara kartalın dengesini fena bozdu. Böyle bir performansı ev sahibi takımdan beklemiyordum. Beşiktaş ne yaptıysa golü bulamadı ve sekseninci dakikaya gelindiğinde artık ümidimi kaybetmiştim. Hatta her zaman olduğu gibi golü yiyeceğimizi de hissettim. Bundan nefret etsem de malesef yaklaşanı görebiliyorum. Artık bu bir lanet mi yoksa hediye mi karar veremedim bir türlü.

Ne kaderdir ki Beşiktaş sahada iki golcü oyuncu ile mücadele etmesine rağmen golü bulamadı. Olan oldu ve golü biz yedik. Hem de Beşiktaş'dan kiralık olarak Karabükspor'a giden golcü oyuncu Eneramo attı bu golü. Gol kaçıcı dakikada geldi? Doksanıncı dakikada geldi. Trajediye bak sen. Ne de güzel dalga geçmiştik geçen hafta Galatasaray ile değil mi? Ben bayağı bir dalga geçmiştim. Şu da var. Burada Eneramo'ya söyleyecek bir şey yok. Neden bizim şampiyonluğumuzun önüne set çektin diye soramazsın adama. Kiralık vermişsin. Adamı kiralayan oynasın gol atsın diye para vermiş. Sen şimdi çıkıp Beşiktaş'a özellikle gol atmazsan burada hak geçmiş olur. Yakışmaz. Yalnız şunu söyleyebilirim. En azından dizlerinin üzerine çöküp çok sevinme hareketleri yapmasaydın be adam! Seni Beşiktaş'a alanda kabahat. Belli ki golcüsün ama üç büyük takım golcüsü olacak kapasitede değilsin. Olmuyor işte maya tutmuyor. Sonra da böyle trajik tesadüfler yaşıyorsun. Olan kara kartal'a oluyor.


Ne güzel ondan geriye sayıyorduk. Kaldı yedi maç. Matematiksel olarak bir şey bitmedi diyeceğim ama komik de olmak istemiyorum yani. Beşiktaş bu gün maçı o kadar da istemedi. Onlar istemezse derdi bana düşecek değil herhalde. Hem klasik bir futbol deyimi var. Atamayana atarlar değil mi? Attılar işte.

Stad: Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu

Hakem: Tolga Özkalfa

Karabükspor: Waterman, Erdem Özgenç, Mabiala, Murat, İshak, İlhan, Musa (Dk. 82 Yiğit), Furkan (Dk. 86 Erkan), Sow, Ahmet (Dk. 67 Jones), Eneramo
Teknik Direktör: Tolunay Kafkas

Beşiktaş: Tolga, Necip (Dk. 60 Kerim Frei), Franco, Dany, Motta, Veli, Atiba, Oğuzhan (Dk. 36 Almeida), Jones, Olcay, Mustafa Pektemek
Teknik Direktör: Slaven Bilic

Gol: Dk. 90 Enaramo (Karabükspor)
Sarı Kartlar: Musa Çağıran, Enaramo, İlhan (Karabükspor), Jermaine Jones, Mustafa Pektemek (Beşiktaş)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder