5 Mayıs 2014 Pazartesi

BEŞİKTAŞ 2 - 1 KASIMPAŞA (03/MART/2014)


Yeni stadyumumuzun tamamlanması için büyük bir özveri ortaya koyuluyor. Bu proje Beşiktaş tarihinin en heyecan verici projelerinden biri. Dünyada eşi benzeri görülmemiş güzellikte bir mevkide bulunan stadyumun bizler için ne ifade ettiğini kelimelerle anlatmak mümkün değil. İşte bu herkesin büyük özveri ile çalıştığı dönemde Beşiktaşlı futbolculara düşen görev, Şampiyonlar ligine doğrudan katılarak kulübe büyük maddi kazanç getirmekti. Henüz bu şans kaybedilmiş değil ama başkalarının inisiyatifine bırakıldığı da bir gerçek. Geçen hafta dile getirdiğim futbolcu disiplinsizliklerinden tekrar bahsedip kendimi tekrarlamak istemiyorum ama eğer bu büyük fırsat kaçırılırsa, hiç şüphesiz buna üzülen tribünlerde ve televizyonların karşısında maç izleyip takıma gönül verenler olacaktır.

Kasımpaşa maçına takım iyi başladı. Ardı ardına goller geldi. Bir taraftan da Galatasaray'ın yenilmekte olduğu haberini alıp heyecanlandık. Hesaba katmadığımız ise, o takımın kolay, kolay teslim olmayacağıydı. Nitekim ne yapıp edip, yedikleri iki golü çıkarttılar ve Beşiktaş'ın üzerinde, ikinci sırada kalmaya devam ettiler. Utanmadan şimdi Trabzonspor'dan medet umacağız. Olur ya Galatasaray'ı yenerler, biz de şampiyonlar ligine doğrudan katılırız. Bu beklenti içinde kalmak bile utanç verici.

Hayatımda ilk defa takımımın kazandığı bir maça sevinemedim. Zaten son dakikalarda yenilen o golden sonra sevinecek hiç bir şey kalmadı. Hem hala üçüncü sıradasın, ne kıymeti var? Efendim işte heyecan devam ediyor, umutlar sürüyor. Elbette sürüyor da bu böyle mi olmalıydı? Bana faydası var mı kardeşim o heyecanın? Yayıncı kuruluşa var. Ne anladım ben bundan? Umarım bir şekilde ikincilik koltuğuna tekrar otururuz da çektiğimiz eziyete değer.

BEŞİKTAŞ 2 - 1 KASIMPAŞA

Stat: Atatürk Olimpiyat Stadyumu
Hakem: Mustafa Kamil Abitoğlu

Beşiktaş: Tolga, Motta, Pedro, Dany, Necip (Dk.25 Jones), Veli, Atiba, Olcay, Gökhan, Oğuzhan (Dk.58 İsmail), Almeida
Teknik Direktör: Slaven Bilic

Kasımpaşaspor: Isaksson, Yalçın, İlhan, Donk (Dk.38 Barış), Elyasa, Castro, Adem, Scarione, Kerem, Babel (Dk.55 Tunay), Viudez
Teknik Direktör: Şota Arveladze

Sarı Kart: Adem (Kasımpaşa)

Goller: Dk.7 Oğuzhan, Dk.17 Veli (Beşiktaş), Dk.90+5 Scarrione (Kasımpaşa)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder