2 Aralık 2014 Salı

KARABÜKSPOR 1 - 2 BEŞİKTAŞ (01/ARALIK/2014)


Beşiktaş, deplasmanda Karabükspor'u yenerek liderlik koltuğuna tekrar oturmayı başardı. Maçın genelinde oyuna hakim olan Beşiktaş, son dakikalardaki baskıyı bertaraf etmekte zorlanınca tek gol yedi ve buna rağmen üç puanı kendi hanesine yazmasını bildi.

Demba, rekorlara doymaz iştahıyla golleri ardı ardına sıralamaya devam ediyor. Tabi arkasında onu destekleyen Sosa ve Gökhan'ın üstün çabasını unutmamak lazım. Bu maçta iki gol pası da Sosa'dan geldi ancak istatistiği genele yaydığımızda, Sosa ve Gökhan ikilisinin bu görevi paylaştığını söyleyebiliriz. Attıkları mükemmel gol paslarıyla adeta izleyiciyi büyülüyorlar. Eski deyimle adrese posta pas atıyorlar. Demba'da bu pasları gole çevirmede yüksek kabiliyete sahip olduğu için kara kartal giderek yükselmeye devam ediyor. Maçta bir kaç kritik pozisyon vardı. Bunlardan en önemlisi Mustafa'nın kırmızı kart gördüğü pozisyondu. Ne yazık ki Mustafa o pozisyonda fazla heyecanlandı ve direk kırmızı kartlık bir harekete sebep oldu. Kötü niyetli olmadığına şüphem yok ancak meslektaşlarına karşı daha dikkatli olmakta fayda var zira bu bir oyun olduğu kadar ekmek kapısı da. Kaleci Cenk sürekli oynama fırsatı bulunca daha iyi performans sergilemeye başladı. Özellikle son dakikalarda yaptığı bir kurtarış çok iyiydi. Karabükspor'un ofsayt olmadığı iddia edilen pozisyonu bariz ofsayttı. Bir türlü anlayamadı insanlar şunu. Çizgi halinde ofsayt, ofsayttır. Kaldı ki bu pozisyonda Karabüksporlu oyuncu bir adım öndeydi. Aşın bunları artık.

Sözde tartışmaya açık ofsayt pozisyonu. 
Görüldüğü üzere Karabüksporlu oyuncu bir adım önde.

Ben açıkçası futbol izleyicisi olmaktan çok Beşiktaş izleyicisi olmayı seviyorum. Gel gör ki çevremizde dönen bir takım oyunlar ve hileler, etrafımda olanları da merak etme gereği hissettiriyor. Uzun zaman sonra ilk defa başka takımların maçına ilgi gösterip Karabükspor maçımızdan bir gün önce oynanan Fenerbahçe Eskişehirspor maçını takip ettim. Etmez olaydım. Muhteşem Fenerbahçe'nin ligin zirvesinden uzaklaşmaması için gerekli her türlü hile hurdaya başvuruldu. Maçın doksan artı bilmem kaçıncı dakikasına yüz kilometre hızla çekilen şut, Eskişehir defansından bir oyuncunun koluna çarptı. Yaklaşık iki saniye düşünen hakem, birden karar verip penaltı düdüğü çaldı. İşte o an benim için futbolun bittiği andı. Buna karşılık yayıncı kuruluşun kukla spiker ve yorumcuları, pozisyonun penaltı olduğunu söyleyerek büyük bir kişilik dersi verdiler bize. Demek ki ben haklıymışım. Maddi olarak haddinden fazla büyüyen ve rekabet ilkelerini alt üst eden yayıncı kuruluş, işleri canının istediği şekilde yönlendirmekten geri durmuyor. Büyük Fenerbahçe Cumhuriyeti madem puan kaybedecek, en azından bir puan kaybetsin de zirveden uzaklaşmasın öyle mi? Pes doğrusu.

Bütün dalaverelere rağmen Beşiktaş zirveye tekrar oturdu. Hem Avrupa'da hem Türkiye'de yükselmeye devam eden Beşiktaş, bizlere stadyumsuz kaldığımız bu zorlu senede şampiyonluk hediye etmeyi başarırsa, bizden keyiflisi olmaz.


KARABÜKSPOR: 1 - 2 :BEŞİKTAŞ
STAT: Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı
HAKEM: Mustafa Kamil Abitoğlu
KARABÜKSPOR: Waterman, Erdem, Mabiala, Emre, Tanju, Yiğit (Musa), Hakan, Onur (Aykut), Traore, Viola, Akpala (Kumbela)
TEKNİK DİREKTÖR: Tolunay Kafkas
BEŞİKTAŞ: Cenk, Serdar, Pedro, Ersan, İsmail, Veli, Atiba, Kerim, Sosa (Oğuzhan), Gökhan (Dk. 86 Necip), Demba Ba (Mustafa Pektemek)
TEKNİK DİREKTÖR: Slaven Bilic
GOLLER: Dk. 53, 55 Demba Ba (Beşiktaş), Dk. 83 Musa (Karabükspor)  
SARI KARTLAR: Yiğit İncedemir, Traore, Emre Güngör, Musa (Karabükspor), Kerim Frei, Veli, Serdar Kurtuluş (Beşiktaş)
KIRMIZI KARTLAR: Dk. 90+4 Mustafa Pektemek (Beşiktaş)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder