4 Aralık 2014 Perşembe

SARIYER 0 - 4 BEŞİKTAŞ (04/ARALIK/2014)


Beşiktaş, 2014-2015 sezonunda çıktığı ilk Türkiye kupası maçında, Sarıyer'i dört golle geçerek yoluna devam etti. Avrupa kupaları ve Süper Lig'deki performansına ek olarak Türkiye kupasına da galibiyetle başlayan Beşiktaş, oynadığı her kulvarda zirveye aday olduğunun sinyallerini verdi.

Uzun zaman sonra Türkiye Kupası vesilesi ile tekrar karşı karşıya gelen iki İstanbul takımı, bizlere seksenli yıllardan kalma nostaljik bir maç havası yaşattılar. Maçın genelinde oyuna hakim olan Beşiktaş, ilk on dakikada bulduğu iki golle zaten oyunu baştan koparttı. Buna karşılık Sarıyer isteksiz ve durumu kabullenmiş olarak maçı rölantide tutmaya çabalamayı tercih etti. Beşiktaş daha da zorlasaydı, maç çok farklı bir skorla bitebilirdi. Bunların yanında teknik heyet, genç oyunculara fırsat vererek elindeki yedek gücü test etme fırsatı buldu. Altmış dördüncü dakikada oyuna dahil olan Furkan, biz seyirciler için fazlasıyla sürpriz bir performans sergileyerek, göz doldurdu. Özellikle sıkı pozisyon takibiyle elde ettiği topu kaleye göndermek yerine gol pası vermesi, genç bir oyuncudan kolay, kolay beklenmeyecek bir soğuk kanlılık göstergesiydi. Kendini ön plana çıkarmak adına kaleye şut çekmeyerek, hem bizlerin gözünde on puanı kaptı, hem de gol attırarak kendi öz güvenini ikiye katladı. Atınç defansta sağlam bir performans ortaya koydu. Beşiktaş'a gelecekte çok hizmet edeceği kanaatindeyim. Kaleci Tolga iyileştiğini gösteren üstün bir performans sergiledi. Cenk kaleye alışmıştı. Tolga'ın bu performansı muhtemelen ona tekrar yedek kulübesinin yolunu açacaktır. Kerim iyiydi ama topu ayağında fazla tutmasından çok şikayetçiyim. Biraz daha takım oyunu oynamaya kendisini alıştırsa iyi olur yoksa üzerindeki Beşiktaş formasını kaybettiği takdirde, bir sonraki adımı ileri değil geriye olur.


Hafta içinde, yağmurlu bir havada, nostaljik bir ortamda oynanan maç, oldukça keyif vericiydi. Benim açımdan en sıkıcı unsur, maçı televizyondan anlatan spiker ve onun yanındaki yorumcuydu. Maçtan soğutmak için ellerinden gelen her türlü yorumu yaptılar ama onlar bile bu melankolik ortamda alınan güzel galibiyetin tadını kaçıramadılar.

Stat: Yusuf Ziya Öniş

Hakemler: Özgüç Türkalp, Uygar Bebek, Esat Sancaktar, Burak Taşkınsoy (4. Hakem)

Beşiktaş: Tolga, Serdar(Dk.57 Ümit), Atınç, Pedro, Motta, İsmail(Dk.70 Tugay), Necip, Olcay, Oğuzhan, Kerim(Dk.64 Furkan), Cenk T.

Yedekler: Emre, Tugay, Ümit, Ersan, Veli, Sosa, Furkan

Teknik Direktör: Slaven Bilic

Sarıyer: Osman, Eray, Gökhan, Berat, Emre B., Eser(Dk.57 Yaşar), Hakan, Muhammed(Dk.65 Mustafa), Güney, Gürhan(Dk.72 Ferdi), Mert

Yedekler: Burak, Emre K., Fırat, Ferdi, Mustafa, Soner, Yaşar

Teknik Direktör: Bahri Kaya

Goller: Cenk T. (Dk.4,66), Olcay (Dk.10), Motta (Dk.49),


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder