22 Aralık 2014 Pazartesi

BEŞİKTAŞ 3 - 1 AKHİSAR BELEDİYESPOR (21/ARALIK/2014)


Kara kartal, İstanbul'da ağırladığı Akhisar Belediyespor'u üç golle geçerek Süper Lig'deki liderliğini sürdürdü. Maçın özellikle ilk yarısında oyuna hakim olan Beşiktaş, gücünü yüzde yüz seviyede kullanmamasına rağmen rakibini yenmesini bildi.

Cenk artık Beşiktaş'ın golcüsü olduğunu gösterdi. Bundan sonra arkası gelecek ve daha nice goller atacağına şüphem yok. Bir kırılma noktası vardır ya. İşte Cenk o eşiği aştı artık. Benim kanaatimce önü açık. Maç boyunca top Beşiktaş'ın kalesine pek nadir geldi. Öyle ki Pedro'nun ismi neredeyse hiç geçmedi. Gökhan bu maça yedek başladı ve oyunda olduğu süre içerisinde kendini fazla zorlamamasına rağmen gol atmayı başardı. Sosa bildiğiniz gibi hepimizi sarhoş eden güzellikte bir futbol oynuyor. Bugün o futbolunu gol ile taçlandırarak bizleri mest etmesini bildi. Hem de ne gol. Nasıl diyordu eskiler? Adeta iğne deliğinden geçirdi topu sayın seyirciler! Akhisar Belediye spor için iyi takım dediler. Ben pek beğenmedim. Gayet silik ve bir Süper Lig takımına yakışmayacak oyun sergilediler. Şüphesiz bunda nefes aldırmayan Beşiktaş'ın da etkisi büyüktü. Eskiden Beşiktaş maçı öncesi manşetler, rakibimiz her kimse onun Kara kartalı gözüne kestirdiğini yazardı. Şimdi yazamıyorlar gözüne kestirdi filan diye. Yalan haber yazıp utanmaktan çekiniyorlar herhalde. Ne gariptir, bu maçta oyuncularımıza hiç kart gösterilmedi. Gerçek olduğuna inanmakta güçlük çekiyorum. Kerim yine halı saha futbolu oynamaya devam ediyor. Şu ayağında top tutma huyundan bir türlü vazgeçemedi. Avrupa kupalarında büyük tehlike yaratacak karşı ataklara sebep olması ihtimali beni korkutuyor. Oğuzhan iyi futbolcu ama kendini geliştirmemekte ısrarcı görünüyor. Bilemiyorum. Belki de gününde değildi.

Beşiktaş, stadyumumuzun inşaat halinde olması ve bunun gibi bütün dış etkenlere rağmen başarılı şekilde yükselmeye devam ediyor. Bize de keyifle izlemek kalıyor tabi.


BEŞİKTAŞ 3 - 1 AKHİSAR BELEDİYESPOR
STAT: Başakşehir stadyumu
HAKEM: Süleyman Abay
BEŞİKTAŞ:Tolga, Serdar, Ersan, Pedro, İsmail, Veli (Dk.63 Oğuzhan Özyakup), Atiba, Kerim (Dk.61 Gokhan Töre), Sosa, Olcay, Cenk (Dk.81 Demba Ba)
AKHİSAR BELEDİYE: Oğuz, İsmail, Uğur, Douglas, Ntibazonkiza (Dk.82 Kenan Özer), Bilal, Djoum (Dk.69 Bruno ), Güray, Zokora, Merter (Dk.86 Kadir Keleş), Gekas
GOLLER: Dk.25 Cenk Tosun, Dk.68 Sosa, Dk.90+3 Gökhan Töre (Beşiktaş), Dk.75 Bilal Kısa (Akhisar BLD)
SARI KARTLAR: Merter Yüce, Zokora, Bilal Kısa (Akhisar BLD)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder